שלום לכולן,

שלום לכולן,

לי גילו אדנומיוזיס לפני כשנה וחצי, שזו מחלה בה רירית הרחם אינה נודדת החוצה אלא נודדת לתוך שריר הרחם ומעוותת אותו וגורמת לכאבי תופת מוטרפים. עברתי המון הפריות מבחנה ודי הרבה הפלות מאחר והמחלה הזו גורמת שבשבוע 7 להריון בערך לעובר, לא להיות מסוגל להמשיך ההשתרשות. הסיפור מורכב וכואב ואני היום עומדת להיות אמא מפונדקאית, לתאומות. המחלות מאוד דומות אך כפי שציינתי נדידת הרירית שונה. המליצו לי כריתת רחם (אני בת 40) מאחר ובכל מחזור אני צריכה זריקות וולטרן נגד כאבי התופת. מה דעתכן? יש מישהיא שהסיפור מוכר לה? האם יש מישהיא שהבטן שלה בולטת עד כדי הצחקה???

נעמי 17

New member
שלום חגיתי

לי יש את שניהם. על פי מחקרי ברשת ושיחות עם נשים במצב דומה, הסרת רחם זו אופציה שיש לה השלכות ארוכות טווח על הלב, אוסטו פורוזיס, סרטן ועוד, הייתי ממשיכה להתייעץ ולחפש את התשובה הטובה עבורך. בהצלחה

ברוכה הבאה ../images/Emo140.gif

קודם כל מזל טוב. אני מאובחנת "רק" עם אנדומטריוזיס וגם אני נאלצת להשתמש במשככים חזקים ביותר. גם לי המליצו על הסרת הרחם בשל הסבל הרב. בטן נפוחה נפוצה מאד בקרב חולות האנדומטריוזיס והאנדומיוזיס. ממה שידוע לי הטיפול בשתי המחלות הוא אותו טיפול - דיכוי, דיכוי ושוב דיכוי. ושוב שיהיה במזל טוב

ליהיS

New member
ברוכה הבאה../images/Emo39.gif

לגבי הכאבים, מוכר גם מוכר. לשמחתי מאז שהתחלתי לקחת את הגלולות באופן רציף, מן הסתם, יחד עם העלמות המחזור-נעלמו רוב הכאבים אלא אם כן אני עושה איזה תנועה לא נכונה ומתחילה סבב חדש של כאב. לגבי הבטן הבולטת-הייתי בטוחה שאצלי זה מסיבות אחרות
. אבל ברצינות, חלק מהבטן בולט באמת בצורה מוזרה וקשיחה..גם שהייתי מאוד רזה והרבה לפני ההריונות, עדין הבטן העליונה בלטה לי בצורה מוזרה

ha1231

New member
עכשיו אני מבינה את התופעה הזו של

הבטן העליונה שהיא נפוחה לא הבנתי למה. אני עושה דיאטות וזה לא יורד בכלל אני יורדת במשקל וזה לא יורד תמיד חשבתי שיש לי בעיה עם הגוף שלי אז עכשיו קיבלתי את התשובה לכך, תודה רבה על האינפורמציה.

טל249

New member
../images/Emo2.gif מה ???? הפלה בשבוע 7 ????

יש פה עוד מישהי שמכירה את זה ????

לא הייתי אף פעם בהריון

אבל נשמע לי מאד הגיוני שעד שההריון לא תם הכל יכול לקרות. ואז מתחילות דאגות חדשות ... מקווה שהכל בסדר ושימשיך להיות

ר ו מ י ה

New member
השליש הראשון של ההריון

טומן בחובו הרבה הפלות ואחוז די גבוה מההריונות (כ-15% כמדומני) מסתיים בשלב זה.

לצערי מכירה אבל אצל בחורה אחרת

שעברה הפלה טיבעית גם בשבוע 6 וזה קורה לצערנו אבל צריך להתגבר , להתחזק ולהמשיך הלאה, אין סיבה שנרים ידיים אנחנו המין החזק ובסוף מצליחות. בהצלחה לכולן.

ברוכה הבאה ../images/Emo20.gif

אני זוכרת מישהי שנכנסה פעם לפורום פוריות וכתבה שיש לה אדנומיוזיס וכולם תיקנו אותה וכתבו לה שבטח התכוונה לאנדומטריוזיס
לי יש אנדו' והבטן שלי בולטת ונפוחה, אני כל הזמן מקבלת "מחמאות" על ההריון המתקדם... גם לי כמה רופאים המליצו על כריתת רחם ושחלות ואילו רופא אחר שפגשתי שנחשב מומחה לנושא מתנגד בתוקף. בסופו של דבר זו לא החלטה רפואית אלא החלטה שאת צריכה לקחת תוך שקילת כל השיקולים בעד ונגד. וכמובן - שיהיה במזל טוב ובהצלחה !

יא אללה בדיוק כמוני!!

5 הפלות בשנה אחת! בשבוע 7 אחרי דופק, דקה אחרי, דימום מסיבי ונגמר. מליון חוות דעת, כ"כ הרבה תלונות שלי על כאבי תופת, בדיקות קרישיות וכו', עד שפשוט הרופא שלי שלח אותי סוף סוף לניתוח אבחנתי, פתחו הבטן, וראו אדנומיוזיס בשריר, שריר רחם חולה, רחם מוגדל עם שרירנים בדופן החיצוני וכו'.... השוק היה ענק! אבל סוף סוף הפסיקו "לשלוח" אותי לפסיכולוגים לטיפול בכאב..... כי זה בראש.... וסוף סוף הבנו שאין טעם להזריק ולהתלהב מעוברים טובים כי זה ממילא יגמר רע. בכל אופן לאחר 12 שנות הפרית מבחנה, שני בעלים, והרבה שברון לב, הלכנו על פונדקאות ובע"ה עוד חודשיים טפו טפו נהיה הורים לתאומות, (אני עוד צובטת את עצמי...). אני אגב נחשבתי שנים למפונקת שלא מפסיקה לדמם ולהתלונן על כאבי בטן.... כבר לכולם נמאס ממני, ולא הבינו איך במחזור אני צריכה 4 תחבושות וזריקות וולטרן כל 8 שעות ומחזור אצלי מלווה בבטן ענקית ונמשך 8 ימים. במיון כבר מכירים אותי, ועכשיו החלפתי לנרות כי אני כבר מתביישת. בכל אופן אני כנראה אלך על דיכוי. ואני רוצה לטפל בזה לפני הלידה שלהן, כי ממש לא הייתי רוצה להיות בלידה פתאום עם מחזור.... בשבילי זה יהיה סיוט.

מבינה אותך כל כך ../images/Emo24.gif

כל כך הרבה סבל וכל כך הרבה כאב. כל כך הרבה שברון לב - צמד מילים מוכר כל כך. אגב, וולטרן את יכולה להזריק לעצמך או לבקש מבן הזוג, חבל על הזמן במיון, הרי שם אף אחד לא יודע ולא מכיר ובכלל "למה צריך זריקה לשיכוך כאבים לכאבי מחזור??"
בטוחה ששמעת את זה לא אחת... פה בכל מקרה את לא נחשבת למפונקת. את יכולה להיות בטוחה. ופה לא נשלח אותך לפסיכולוגים למרות שבלי כל קשר זה לא רעיון רע. ושוב, שמחה בשמחתך ומאחלת לך הרבה הרבה טוב

למעלה