שעת הנקה

ronit_coh

New member
שעת הנקה

כאשר אני מתחילה עבודה חדשה לאחר חופשת לידה של שלושה חודשים, האם אני רשאית לדרוש שעת הנקה מהמעביד החדש?

כן. אם את מועסקת במשרה מלאה.

בסעיף 7 (ג) (3) בחוק עבודת נשים, כתוב שעובדת זכאית להיעדר מהעבודה:"מתום חופשת הלידה עד תום ארבעה חדשים מאותו יום - שעה אחת ביום, בתנאי שהיא מועסקת במשרה מלאה; ההיעדרות המותרת על פי פיסקה זו היא בנוסף להפסקות על-פי חוק שעות עבודה ומנוחה, התשי"א-1951, ואין מנכים אותה משכר עבודתה.". לא צריך להוכיח הנקה בפועל. אבל, הזכות מסתיימת לאחר 4 חודשים גם אם ההנקה נמשכת.

pumic

New member
זה היה כל כך ברור שאתה תענה ראשון

אז קודם כל תודה שנית, האם המעסיק יכול להתנות את קבלתי לעבודה בכך שלא העדר לשעת הנקה? כלומר האם הוא יכול לבוא ולומר לי "התקבלת לעבודה שעות העבודה הם X שעות ביום עם משכורת Y וזאת בתנאי שאת עובדת את שעות אלו באופן מלא בלי יצאה לשעת הנקה"

מדובר על אותה שואלת???

בהנחה שכן - אז קודם כל - אין בעד מה. למעביד אסור בהחלט להתנות את קבלתך לעבודה בתנאי כזה. זו עבירה מפורשת על חוק הזדמנות שווה בתעסוקה. אם יש לו קצת יותר שכר, הוא לא יעשה ככה, אלא הוא יגיד שהוא מקבל אותך לעבודה, לתקופת נסיון, ובתקופה זו הוא יעסיק אותך רק ב-90% משרה. או משהו דומה (אני מקווה שהוא לא קורא את ההודעות בפורום). בהצלחה.

למעלה