תלמידה הותיקים של רוני יופה

ללי1

New member
תלמידה הותיקים של רוני יופה../images/Emo149.gif

התוכלו להאיר את עיני? אני למדתי בשווינג ובין הלימודים לניסיון כמאמנת וכמתאמנת סיגלתי לעצמי את הסגנון שלי. הייתי בהשתלמות אחת של רוני (ברעננה למי שהיה) ולא זכור לי משהו ספציפי שהיה חדש לי (כן נהניתי, למדתי, הכרתי, אבל מה שאני זוכרת זה דווקא את המאמנים האחרים ואת המערכים שהם הדגימו). בדרך כלל אומרים לי שהאימונים שלי מאוד קשים, ואין לי בעיה עם זה. זה ספינינג, אפשר לשלוט בעומס, כל אחד ויכולתו. יש לי מתאמנת חדשה שבהתחלה ישבה ועשתה לי פרצופים נוראיים. אני הבנתי שהמוזיקה לא לטעמה. אחר כך היא אמרה לי שהמוזיקה לא מעניינת אותה, היא כבר מדוושת 11 שנה ודיוושה אפילו בניו יורק (ואוו) ולדעתה האימונים של המדריכים של רוני הרבה יותר מאתגרים. באימון שלי (ערב או 9 - 9:30 בבוקר) היא מעלה דופק עד 140 בקושי, ובאימונים של מאמנת אחרת ( 8 בבוקר, שזה גם משנה למיטב הבנתי) הדופק שלה יותר גבוה. אז חוץ מהשעה שלדעתי יש לה גם השפעה, התוכלו להאיר את עיני? אחרי השיחה האחרונה שלנו (שמזל שיזמתי אותה כי מצידי הייתי מאוד קרובה ל... לא חשוב...) היא כבר שמחה ומחייכת ומרוצה (קצת יותר...) מהאימונים (אולי כי אמרתי לה להוסיף עומס? לא ברור). אשמח לשמוע מנסיונכם. ואנא, אל תתחילו עם המריבות על רוני ועל ההסמכות של הולמס פלייס, אני זוכרת את רוב הדיונים, בואו לא נלך לשם. תודה!

ממליץ לך על ניסוי מעניין....

בני מערך אימון סבולת פשוט סביב ה-75% דופק מקסימלי, הרבה קטעי מישור וטיפוסים קלילים עם התנגדות בינונית+ , כשבשיעור אחד תריצי דיסק עם מוזיקת דאנס, קצת שנות ה-80 80 וכיוב' בטכנו והאוס , ולחילופין אותו אימון עם רמיקסים קטלניים יותר, קצת פסיי טראנס , עופר ניסים עם BPM של 138 , קצת סקוטר , ותראי מה קורה לדפקים שלהם....

ללי1

New member
צודק... אבל

במקום הספציפי הזה לרוב המתאמנים הדופק יעלה מהעצבים. הם לא אוהבים ו- די אגרסיביים בעניין הזה - מוזיקה אלקטרונית (את עופר ניסים אני יכולה להעביר אבל בקושי) הם רוצים ישראלי, רוצים שנות ה80, רוצים.... אז מה עושים? וברור שלרטוריקה יש תפקיד חשוב מאוד, אין ספק.

לא הייתי מהמר על זה שדופק שלה קשור לשיטה

למה זה כן קשור? באמת שאין לי מושג. אפשר רק להעלות השערות. יש רוכבים שמדורבנים יותר על ידי סוג מוזיקה מסוים. יש כאלו שעל ידי אופי מסוים של מדריכים (צועקים? מצחיקים? רגועים? כרזימטיים? ריבועים בבטן? בעלי קעקועים? בעלי חיים? בעלי נענע? ). יש כאלו שבאמת מונעים על ידי מבנה שיעור מסוים (מחזורי, מעבר מהיר יחסית בין פוזיציות ועומסים, מונוטוני, עליות, קצב מהיר וכו') אבל לכאורה כל המערכים הנ"ל "כשרים" בכל השיטות. בקיצור, זה יפה שאת מתחקרת את עצמך אבל קשה לי להאמין שרמות הדופק של אותה מתאמנת קשורות קשר ישיר לקורס הספינינג שעשית.

רוןר9

New member
מצטרף לדעתו של אסף !

להעלות דופק יש לנו מספר כלים בארגז : עומס ,מהירות דיווש , קצב כפול ,ספרינטים (עד 12 שניות) כולל "התקפות בעליה". וכמובן מדריך מניע. שיהיה שבוע נפלא רוןר9

ללי1

New member
זה בדיוק מה שאמרתי לה...

שבספינינג אין "קומבינציות" לחדש, ושאם רוצים שלמור על כללי הבטיחות יש מעט מאוד אפשרויות גיוון מבחינה פיזית... חחח...

ללי1

New member
חחח לא שמתי לב. צודק בהחלט.

במקרה אני מכירה גם את שווינג ולכן הבלבול...

sheferd

New member
תשומת לב

אני מתרשם שמדובר בעיקר בתשומת לב... תתייחסי אליה לפני ואחרי השיעור,תשאלי איך היה לה... יתכן שלא מדובר בסוגייה מקצועית,וזה סתם ריגשי... יש כאלה בכול מועדון

למעלה