תרבות נהיגה - הכיצד?

אורי-

New member
תרבות נהיגה - הכיצד?

כמו שכתבה דניאל , תרבות נהיגה , מצריכה תרבות. הכיצד? אין פתרון קסם. אבל השינוי בתפיסה , יכול לחולל פלאים. (נשמע כמו רוחניות ב10 שלבים קלים , אבל אני מאמין בזה). אולי הכביש יישאר אותו דבר , אבל מבחינתכם , הוא לא יהווה ספק מנת העצבים היומית. תנסו לצאת מנקודת הנחה , שהכביש מסוכן. מאוד. אם סיימתם נסיעה עצבניים- לא הפנמתם! לא יכול להיות שאתם יודעים שהכביש מסוכן , אבל מתפלאים ומתעצבנים מכך בו זמנית. אל תערבו רגש ונהיגה (לא מדבר על הנאה מנהיגה , אלא על נסינות לנקום בנהג השני , לעקוף אותו חזרה וכו') השלב הקשה יותר - לנסות לנהוג באדיבות. לנסות לסיים כל נסיעה , עם פעולה "אדיבה" אחת , לפחות. (לעצור למישהו במעבר חציה , לתת זכות קדימה וכד'). לי אישית זה נותן הרגשה טובה , וקל וחומר - כשאני מקבל זכות קדימה וכד'. אמירת תודה (נהגים מסמנים "תודה" עם היד) חשובה גם היא , ולדעתי מדרבנת את הנהג לתת שוב זכות קדימה להולך רגל / נהג שמנסה לצאת מחניה צפופה והתנועה מקשה עליו וכו'. לדעתי , הרבה אנשים חושבים בלב "פראייר". גם אני חושב כך לא מעט פעמים , אבל אני מעדיף להיות פראייר רגוע. (על פראיירים נאמר שהם לא מתים , לא?
)

למעלה