מה קראנו/ראינו/שמענו השבוע?

is00

New member
"המכשף" בנטפליקס.

הגעתי לסדרה הזאת בלי להכיר בכלל את העולם ממנו עובדה הסדרה(ספרים ומשחקי מחשב למיטב ידיעתי) ו...אולי זה קצת הקשה עלי עם הסדרה, כי אחרי כל הפרקים אני עדיין לא מבין איך עובד העולם הזה, על ההיסטוריה שלו או כל דבר שיכול היה לעזור לי להבין את הסדרה טוב יותר, ולצערי כותבי הסדרה לא ממש ניסו להסביר את זה. עד עכשיו מעל 50% מהדברים עדיין לא מובנים לה. אחרי שצפיתי בכל הפרקים אני יכול להגיד לכם שאני מסכים עם המבקרים של הסדרה שאמרו שהיא לא סדרה טובה. היא לא, אבל למרות כל זאת היא מהנה בדרכה שלה. אולי סוג של מה שנקרא "גילטי פלז'ר". למה אני חושב שהסדרה לא טובה? אם ההקדמה שלי על כך שאחרי 8 פרקים אני עדיין לא מבין כמעט כלום על העולם בו היא מתרחשת ועל הנפשות הפועלות בה, אז אני אוסיף לזה את מה שחשבתי על הדמויות בסדרה - הרגשתי אחרי כל הפרקים, שהן פשוט מאוד שטוחות ולא מובנות. ולא ברור מה "מפעיל" אותם ולמה. הסדרה מותחת בדרכה שלה ויש בה אקשן לא רע, ו-2 האחרונים הם מה שלא גרם לי עדיין לאבד תקווה בה לגמרי. אני רק יכול לקוות שבעונה הבאה(שאני חושב שנאמר בעבר כבר שאמורים להפיקה) יחליפו חלק גדול מהכותבים ויתחילו לתת לנו יותר רקע על העולם, יותר עומק לדמויות ו...שפשוט תהיה יותר טובה.
האם הייתי ממליץ עליה? בכנות - אני לא בטוח.

סידרה גרועה בהחלט. עשויה רע מאד.

מתפלא על מפיקיה שככה הרשו לה להתפתח!!

אין קוהרנטיות בתוך הפרקים. הסיפור קופץ בין הזמנים ולוקח זמן
עד שמבינים מה בכלל הולך, דבר שפוגע קשות ביכולת הבנת העלילה.

סצנות נפרדות עשויות טוב וכשמוצגות בנפרד מעוררות סקרנות לגבי
מה שיבוא -- אבל לא בא כלום כי אין לעשיה הטובה הזאת המשך....

ככה לא מגישים סיפור במדיום הויזואלי!!!

The Witcher סובלת מעריכה איומה, מעולם לא ראיתי כזה בלגן

הסדרה כל הזמן קופצת בזמן קדימה ואחורה מבלי להסביר את זה לצופה, עד כדי כך שאפילו אני שמכיר את הדמויות וסיפור הרקע שלהן מהמשחקים התבלבלתי כמה פעמים. כנראה שאחרי שנכתב תסריט והסדרה צולמה, מישהו החליט שזה לא נראה לו וכך קיבלנו עריכה חדשה של החומר שצולם עם הבלגן הנוראי הזה.
מבין שלושת קווי העלילה, בעיני הקווים של ינפר וסירי פשוט לא טובים. הקו של גרלט יותר סביר, למרות שגם אצלו כנראה שהיוצרים לא החליטו אם הם רוצים לתת לו עלילות משנה שעומדות בפני עצמן כמו במשחק, או להתמקד בסיפור המרכזי שלו.
יש כמובן דמיון רב בין The Witcher ל-The Mandalorian, שתיהן עוסקות בשכיר חרב קשוח שמחפש משימות. ניכר מיד שהתקציב של המנדלוריאן יותר גדול וההפקה ברמה יותר גבוהה, מצד שני כהפקה של דיסני היא במידה רבה מוגבלת למה שמקובל בסרטי ילדים, בניגוד ל-The Witcher. בסופו של דבר, שתיהן מאכזבות בעיני.

גלקטור

New member
זה די שיפור לעומת הסרט הפולני שנעשה לפי הסיפורים

https://en.wikipedia.org/wiki/The_Hexer
רכשתי את ה-DVD לפני אי אלו שנים לאחר שקראתי את הסיפור הקצר (שאהבתי) ושמעתי דברים נוראים על הסרט - שהייתי חייב לבדוק.
אוי זה סרט נוראי.

הופאק

New member
עונה רביעית של המרחב

סדרת מד״ב קשה שעדיין ממשיכה להיות מוצלחת.

is00

New member
"עיר הפרחים"(סטרוגנזה 3) - מרי הופמן

זה הספר שסיים את הטרילוגיה(שמתברר שהתרחבה בהמשך לעוד טרילוגיה) ולטעמי הוא גם היה הכי חלש. קודם כל היו בספר יותר מדי דמויות, לטעמי. העלילה דמתה ל- 2 העלילות בספרים הקודמים עם שינויים קטנים, ככה שהסדרה פשוט חזרה על עצמה. הדמויות המשיכו להיות מאוד שטחיות, ולטעמי בספר הזה הן גם לא היו מעניינות במיוחד. עוד דבר בעייתי שקלטתי לגבי הסדרה הזאת הוא שהיא מלאה בתככים ומזימות, אבל הבעיה שכל התככים והמזימות האלה היו פרושות בפני הקורא. הקורא ידע בדיוק מי הזומם, מה הוא זומם... בקיצור כל ההתפתחויות בספר היו ידועות מראש וזה כמובן פגם בכל מה שקשור לבניית המתח בספר. אה והיו בספר הזה קצת יותר מדי קלישאות נעורים וחבל.
השורה התחתונה - אכזבה ענקית.

למעלה