מזל טוב למיכל על פתיחת

zooom360

New member
../images/Emo142.gif מזל טוב למיכל על פתיחת

הפורום
ועכשיו שאלה לי אליכם, למה בעצם צריך לעקר ולסרס חמוסים, כלבים וחתולים אני מבינה את הסיבה הרי יש כל כך הרבה חתולים וכלבים ללא בית. אבל חמוסים? למה צריך לקחת מהם את כוח הריבייה? אני יודעת גם שעדיך לא להרבות אותם בשבי.. אבל בכל זאת

Sweet Fantasy

New member
תשובות.. ו- ../images/Emo51.gif

ככה.. למה לעקר\לסרס נקבות - 1. נקבה שתתייחם ולא תזדווג תמות
מאנמיה.. 2. אם תשאלי "אז למה לא לזווג?" - ההריון אצל החמוסות קשה נורא ומסובך יש סיכוי של 50\50 שהנקבה תמות + הגורים, או רק הנקבה ואז נשארים עם הגורים או במקרה "הטוב" רק הגורים הסיכוי לחטוף דלקת רחם אצל החמוסות גבוה מאוד.. זכרים - 1. לזכרים תוקפניים (וגם לנקבות) הסירוס מוריד מהתוקפנות בצורה משמעותית וכמובן שאליוף גם יעזור :) 2. הריח - סירוס הזכר מפחית מאוד אך לא לגמרי את ריח הזכרים ועוד נקודות -
עדיף לא להרבות אותם בשבי - חמוס זאת חיית מחמד וחיה בייתית כמו כלב וחתול, אין מקום אחר להרבות אותם אם לא בשבי זאת לא חיה שגרה בטבע חמוס זאת תוצאה של ביות כמו כלב
תודעת החמוס בארץ מתחילה לתפוס תאוצה ואם לא נשים
נגיע גם למצב של בתי מחסה לחמוסים כמו שכבר יש בארצות אחרות כמו : ארה"ב ,אנגליה ואני מאמינה שיש עוד כמה... כדי לא להגיע למצב כזה אנחנו משתדלים לעודד עיקור\סירוס.. ולהשאיר את עניין הרבייה למומחים ולמגדלים מנוסים המצב שמתקבל כבר היום הוא שילדים קונים חמוסים ממגדלים לא מנוסים או לא אחראיים שמוכרים את החמוסים בזול ולא מעודדים עיקור\סירוס, וגפ לא מסברים כלום לפני הקנייה לפעמים קונים גם אחים ופשוט מרבים בינהם ויוצרים בעיות גנטיות ומומים מולדים.. מקווה שעניתי לך :)

zooom360

New member
תודה על התשובות ../images/Emo13.gif עוד שאלה-

(ד.א תודה גם לאיילת וגם למיכל על התשובות) השאלה שלי היא בערך כמה עולה לחודש לגדל חמוס? מה הם אוכלים? האם הם יכולים להסתובב חופשיים בגינה?

Sweet Fantasy

New member
עוד תשובה

הם אוכלים אוכל איכותי לגורי חתולים אני מאכילה ברויאל קינן בייבי קט 4 קילו עולים 120 ₪ אבל יש הזמנות מהאינטרנט ושם זה עולה 109 ₪ (אני מזמינה ככה) השק נגמר בערך תוך חודש ככה שזאת ההעלות לחודש בערך וחול לחתולים (לארגז) הכי פשוט עולה 20 ₪ שכחתי לכמה קילו ואני לא יודעת גם פעם בכמה זמן צריך לקנות (לא עוקבת - אמא קונה כי זה משמש אצלינו גם את החתולים) בקשר לגינה , רק אם הגינה ממוגנת ממש ממש ממש טוב
לחמוסים יש נטיה להעלם והם לא יודעים לחזור הכי טוב תחת השגחה מלאה ב4 עיניים ועוד משהו.. ממליצה לך לקרוא את המאמרים פה , יש הרבה הוצאות ראשוניות.. אולי תרצי לקרוא.. :)

WTR

New member
../images/Emo12.gif חודש?!?!

4 קילו מספיק לי ל3 חודשים אצל ולנטינו
גיזמו עדיין שמן, הא?

Sweet Fantasy

New member
חיחי ../images/Emo4.gif

יש לי 3 חמוסים שכחת??.. תארי לך מזה 4.. עוד סיבה למה מכרתי את פאדג'י טוב סליחה כבר הרבה זמן לא גידלתי חמוס בודד חח.. :)

zooom360

New member
תודה על התשובות המלאות

איך האופי שלהם? איך הם עם כלבים?

zooom360

New member
אתם בטח חושבים שבאתי להטריד אתכם

אז זה נכון סתאם סתאם

Sweet Fantasy

New member
אופי ... +

כשאת שואלת שאלה על החמוס תחשבי (בערך) שאת שואלת על כלב לכל חמוס יש את האופי שלו חלקם עצלנים יותר חלקם עצמאיים יותר חלקם אוהבים פינוק וליטופים וחלקם מעדיפים משחקים והרבה.. זה ממש תלוי באופי החמוס.. כל אחד מיוחד :) בקשר לכלבים רוב החמוסים מסתדרים מצויין עם כלבים זה שוב תלוי באופי של החמוס ושל הכלב יש כלבים שיקבלו את החמוס ויש כאלה שיעדיפו להתרחק ולהתעלם ככה או ככה במפגש ראשון צריך השגחה מלאה לפעמים החמוס שמח מדיי ויכול לתת ביס שלא יהיה נעים לכלב.. אצל החמוס משחקים זה נשיכות כמו אצל כלבים רק ההבדל הוא שהנשיכות יותר חזקות ועור הצוואר אצליהם עבה מאוד יחסית ככה שאחד לשני בסדר אבל שזה מגיע אלינו או לחיות אחרות זה עלול לכאוב לכן צריך לדעת לאלף נכון וללמד את החמוס לא לנשוך חזק

WTR

New member
עוד תשובות ../images/Emo8.gif

החודש הראשון הוא כולל חיסון כלבלבת ותילוע, משהו בסביבות ה170 ש"ח. יש כאלו שעושים גם כלבת, אבל היא עוברת רק דרך נשיכה או שריטה, ככה שאם את שומרת על החמוס שלך טוב-טוב בחוץ זה מיותר לטעמי. את האמת אני לא ממש זוכרת איך הולכים החיסונים הראשוניים.. אני אשאיר את זה למיכל. נדמה לי שאת מחסנת ואחרי שבועיים שוב חיסון ואז זה מספיק לשנה. כשהחמוס מגיע לגיל 6-8 צריך לסרס - הוצאה כספית של כ150-300 ש"ח. בעיקרון, בלי להחשיב את ההוצאות המיוחדות (חיסון ועיקור/סירוס) חמוס עולה לחודש ממש מעט. חול חתולים עולה 45-60 ש"ח וזה מספיק לשלושה חודשים. אוכל עולה 45-90 וזה מספיק למשהו כמו שלושה חודשים גם כן. הכל תלוי מה את קונה ואיפה. אני קונה ממחסן שמייבא לחנויות ככה שיוצא לי מחירים ממש זולים (לפני שבעל החנות מנפח במחיר). הם אוכלים אוכל של גורי חתולים, יש בזה יותר חלבונים מאוכל של חתולים בוגרים. הם זקוקים לרכיב עיקרי - בשר, עוף. לפחות 32% חלבון ולפחות 18% שומן. הם יכולים להסתובב בגינה כל עוד היא מגודרת. הם יכולים לטפס על גדרות עם חורים (כמו חתול) כך שצריך גידור מיוחד וחלק. מסיבות בטיחותיות כדאי שחמוס יחיה בתוך הבית.

WTR

New member
נאמר ואת קונה במחירים הכי יקרים

חול ב60 ואוכל ב120 זה יוצא לך 60 שקל לחודש, במידה ויש לך חמוס אחד. קחי בחשבון שהוצאות ראשוניות הם הכי יקרות - המון משחקים, כלוב (מומלץ למטרות חינוך ולזמני שינה), חיסונים וסירוס/עיקור. לאחר מכן זה הופך לזול, כמו שציינתי.

Sweet Fantasy

New member
לא בדיוק כמו חתול

הם לא יודעים לקפוץ לגבוה הם ממש מוגבלים בקטע הזה קופצים ממש נמוך אבל אכן מצויינים בטיפוס
בקשר לעלות כמו שאיילת אמרה זה תלוי איזה אוכל,חול את קונה איילת משתמשת באוכל שלא נוסה על בע"ח (למרות שאני עדיין מאמינה שרוייאל לא עושים - אבל בבקשה בואו לא נכנס לזה) ולכם המחיר בהתאם כי הוא פחות איכותי

WTR

New member
השוואתי לחתול בעניין הטיפוס...

ואני לא מסכימה איתך אוכל שלא נוסה הוא לא פחות איכותי, חבל שיש לך דעה פרמיטיבית כל כך. להזכירך, עושים ניסויי טעימה ובודקים איך החיה מגיבה לאוכל ועד כמה הוא טעים לה. לכן זה שתחתכי לחיה את מיתרי הקול ותשימי אותה בכלוב ותעשי עליה ניתוחים לא יעשה את האוכל איכותי יותר. (ואם את שואלת אותי - אז דווקא להיפך).

Sweet Fantasy

New member
אמממ

אמרתי שאני לא רוצה שניכנס לזה כי חבל להפוך את השירשור לכזה ואני לא יודעת מה יותר איכותי באמת זה לפי הצרכנים והחברות ואין קשר לדיעה פירמטיבית.. כמו שאומרים שנוטרה פחות איכותי מיוקנובה מה לעשות זה נכון אני לא בעד הניסויים נכון אבל כנראה שהסבל שהחיות עוברות כן גורם לאוכל להפוך לאיכותי יותר.. בכל אופן אם אתה רוצה "להאיר" את עיניי בנושא בבקשה שלחי מסר..

שאלה

אפשר במקום חול חתולים לשים עיתונים???? קראתי פה באחד השרשורים שמישהי שמה עיתון, כי זה פחות מלכלך, כי לחמוס יש נטיה לשחק עם החול הזה

Sweet Fantasy

New member
בהחלט לא../images/Emo70.gif

1. עיתון לא סופג ולכן הרבה יותר מסריח וגם מצע למחלות 2. במגע עם הצרכים העיתון מפריש דיו שבתוכו חומרים שלא בריאים לחמוס 3. בהתחלה החמוס ישחק עם החול אבל אחרי שהוא יתרגל הוא יעשה ש את צרכיו מבלי לשחק איתו זה רק בפעמים הראשונות כדי ללמד אותו ששם עושים צרכים צריכים לקחת את הצואה שלו ולשים בתוך החול וגם 5 דקות אחרי שהוא מתעורר להניח אותו בארגז ולהנחות אותו וממה שידוע לי אף אחד פה לא משתמש בעיתון ומי שהיה משתמש בעבר למד כבר שזה לא בריא והרבה הרבה יותר מסריח

אוקיי, אז לפי מה שקראתי במאמרים

פה וגם לפי מה שאתה אומר, החמוס עושה את הצרכים שלו 5 דקות אחרי היקיצה? רק אחרי שינה הוא עושה צרכים? או שבמהלך היום? כי לפי מה שהבנתי האוכל צריך להיות זמין כל הזמן לידו. אני שואלת את כל השאלות האלה,כיון ששבוע הבא אני מקבלת חמוסה, ורוצה להיות מוכנה ומזומנה לקראתה ולהבין את הלך החמוס בכלל

למעלה