בעז בנאי בא להתארח בפורום

../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gifבעז בנאי בא להתארח בפורום../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif../images/Emo41.gif

ב1.1.08 יצא אלבום הבכורה של בעז בנאי "אהבת איש הפח", עד כה התפרסמו ארבעה סינגלים מתוך האלבום: "תנופה", "פריז בחורף", "כל השבוע מרגיש כמו שבת" והופך למים. ארבעתם התקבלו באהבה
ביום חמישי, 3.4.08, בשעה 16:00 בעז יגיע לפורום ויענה על שאלותיכם
אתם מוזמנים לשרשר לכאן את כל השאלות, התהיות, המחשבות על השירים, האלבום, ההופעות, וכל דבר אחר שתרצו
לmyspace של בעז - http://www.myspace.com/boazbanai אירוח נעים

ady18

Well-known member
../images/Emo13.gif

על מה נכתב השיר כול השבוע מרגיש כמו שבת? ואיך ההרגשה להיות אחרי אלבום ראשון? ושיהיה בהצלחה בהמשך

כל השבוע מרגיש כמו שבת

השיר נכתב על תקופה שבה, מצאתי עצמי מתמכר לסוג של מציאות מדומה. זה יכול לקרות דרך טלוויזיה, משחקי מחשב וכל הסחת דעת שקיימת בעולם רווי הריגושים שאנחנו חיים בו. בגדול מדובר בשיר ביקורת לעצמי על כך שברור שקל לנו יותר להתקיים בעולם שלא קיים במציאות, אבל המחיר שאתה משלם, הוא שלחיים שלך אין משמעות אמיתית, בעולם החלומות הגדולים. ולגבי התקליט, אין ספק שזה כיף גדול להיות אחרי יציאת התקליט וכיף עצום לדעת שהשירים עצמם מדברים להמון אנשים. הרבה מאוד זמן חיכיתי וייחלתי ליום שהתקליט יראה אור, וכעת כשזה קרה, אני מרגיש בשל לגבש החלטות עתידיות לגבי עצמי, אחרי המון זמן שבו הייתי ממוקד למטרה אחת.

ZoHaRoT

New member
שאלות:

אתה מרגיש שעשית את הדבר הנכון כשהלכת בכיוון של המוזיקה?
בשיר "הופך למים"- למה אתה דופק את הראש בתוך הקיר? לא ממש הבנתי את הסיפור מאחורי השיר... זה סיפור על פרידה או משהו מעבר לזה? ואני חייבת להגיד שהשיר "הקליטה" גאוני! אני כל כך אוהבת את המילים! בהצלחה בהכל!

Evi Virus

New member
מסכימה לגבי 'הקליטה', אני מותקפת על ידו כל

הזמן בצורה הטובה, כמובן, מכמה שהוא מעולה ומכמה שאני אוהבת אותו... אחד השירים האהובים עליי בעולם.

Evi Virus

New member
וגם

הגעתי למסקנה ש'אהבת איש הפח' זה אחד השירים הכי רומנטיים ויפים שקיימים

תשובות:

1) אני מרגיש שההחלטה לכתוב שירים ולפרסם אותם ולעשות את הדיסק הזה, נבעה אצלי באמת מדחף גדול ובעירה פנימית חזקה לגבי מוסיקה באופן כללי ולגבי עצמי באופן יותר פרטני. במילים אחרות, אני לא באמת חושב שהייתה לי בחירה בסיטואציה הזו. זאת אומרת אולי יכולתי לדחות את זה בעוד כמה שנים, אבל לפחות לדעתי, בטח לא לנצח. כך שאני מרגיש שעשיתי את מה שבעיניי הייתי חייב לעצמי לעשות אותו, וכשאתה עושה דבר מהמקום הזה, אני לא חושב שאתה יכול להביע חרטה עליו. מה גם שאני מרגיש שהדיסק הוא הדבר הכי גדול והכי משמעותי שייצא לי לעשות עד כה, ושלנצח אהיה אסיר תודה על ההזדמנות לעבוד וללמוד מאנשים מוכשרים ומדהימים כל כך. 2) השיר "הופך למים" נכתב על תקופה שבה קרו כמה דברים במקביל בחיים שלי, וסוג של ריכיזתי את כולם לכדי שתי דקות ושלושים ושתיים שניות. בגדול השיר מדבר על מצב של איבוד עשתונות טוטאלי, והוא לחלוטין לא שיר שניתן לפרש אותו לוגית, כנקודה אל נקודה, אלא יותר כתיאור של בן אדם מעבד דעתו לשתי דקות ושלושים ושתיים שניות. תודה רבה על המילים החמות לגבי הקליטה, גם בעיניי הטקסט שלו עמוק ומיוחד. גם אם לא תמיד קל לי לקבל את המשמעות שלו.

TEENAGER1

New member
איזה כיף

שאלה ראשונה ומהותית: איך זה שמיד אחרי אלבום בכורה מצליח (ובצדק), לא יצאת לסיבוב הופעות רציני? ולא, הופעה אחת לחודש זה לא נחשב..
ועוד שאלות: מה זה מוזיקה בשבילך? האם יש רגעים שגורמים לך להתחרט על ההחלטה להתעסק במוזיקה? "קצב ברגליים" - מה מסמלת הספירה בהתחלה?
למה בחרת לחדש דווקא את "למה עכשיו" לעבודה עברית? שמתי לב שיש באלבום מקרה קיצוני של ננננת יתר, מאיפה זה הגיע? והשאלה האחרונה והחשובה ביותר: איך קרה שהעיצוב של האלבום הוא בשחור-צהוב?! את דעתי על האלבום אתה כבר יודע, בכל אופן זו הזדמנות לומר שוב תודה, יש לי כבר לפחות סיבה טובה אחת לחכות לאלבום הבא ("מכוון למטרה"), ובחייאת, תופיע קצת יותר

אשדוד עיר נהדרת!!

רק בשבת השארנו שם שלוש נקודות.. גם באשדוד אשמח מאוד להופיע בעתיד הקרוב. שוב, זה מאוד מחמיא הבקשות להוספת הופעות מבטיח לעשות הכל כדי להגיע הכי קרוב שאוכל לכל אחד ואחד. (זה נשמע קצת פלצני אבל אני באמת מתכוון לזה). תודה רבה.

ZoHaRoT

New member
אם כבר שאלות על הופעות...

יש סיכוי להופעה בנתניה?

גם לי כיף!!

לגבי הופעות, קודם כל תודה רבה על הביקוש וההתעניינות. גם אני הייתי שמח מאוד להופיע כמה שיותר, אבל לפעמים המציאות היא קצת שונה מאיך שהיא מצטיירת. אני באופן אישי, חושב שלדברים יש את הזמן והקצב הספציפי שלהם, ואני מבטיח להשתדל ובטוח שייצא לנו להיפגש עוד פעמים רבות בהופעות. עם זאת, אני חייב לציין שאני מאוד נהנה ומייחל להופיע בכל הזדמנות שיש. מוזיקה עבורי היא משהו מאוד אמוציונלי. יש הגורסים שעבורם מוסיקה היא פסקול לחיים, אני סבור שזהו צורך קיומי בסיסי הרבה יותר, משהו כמו מים.. הספירה בקצב ברגליים בעיקר מסמלת את הקצב... האמת היא שברוב השירים התבצעה ספירה. אלא שהושמטה בזמן עריכת השירים. במקרה הספציפי הזה, השיר הוקלט בטייק אחד כשכולנו מנגנים ושרים ביחד ולכן, הספירה נראתה לי כחלק אינטגרלי מהשיר. לגבי "למה עכשיו" - חשוב לי לציין שהשיר בסופו של דבר לא יכלל ב"עבודה עברית". מסיבות שאינן תלויות בי. מה שכן אני מאוד אוהב את השיר הנ"ל ומאוד שלם עם הביצוע שלו, כך שנראה לי שמדובר בדחייה זמנית בלבד. ננת יתר - כשאני כותב את השירים, בד"כ במנגינה נכתבת לפני המילים. והמילים בהתחלה מסומנות כ נה נה נה נה ולכן יש מקומות שה נה נה נה נה נה נשאר לנצח. בתקליט הזה אני רוצה לעשות מהפך ולהשתמש יותר ב שה לה לה לה לה... כאוהד הפועל יצא שאין לי בבית אף בגד בצבע צהוב. וכחלק מההתבגרות שלי דרך עשיית התקליט, הרגשתי שיש צורך בלהתעמת עם העיקרון האינפנטילי הזה. אם אח"כ הצהוב שחור היה מכוער לטעמי, לא הייתי ממשיך ומתעקש עליו, אבל בסה"כ הרגשתי שהעטיפה, כמו גם צבעיה תואמים את תחושת האלבום. תודה רבה, על המחמאות והתמיכה מקווה שיצא לנו להתראות יותר בהופעות ובכלל.

למעלה