יו"ר לשכת עורכי הדין מתארח בפורום

sacrament

New member
מחוז תל אביב

כבר כיום מחוז ת"א עומד על כ-30,000 עו"ד, כ-2/3 מכלל עורכי הדין בישראל. בקצב הזה כנראה מחוז ת"א יבלע את כל הלשכה תוך מספר שנים (אם זה לא קרה כבר). האם ללשכה יש עמדה לגבי המספר הבלתי פרופורציונלי הזה? מה הטעם בלשכה באופן כללי, הרי אפשר לעשות כבר מחוז תל אביב וזהו?

הקמת מחוז המרכז

כח הוא דבר משחית. הרבה כח הוא דבר מאוד משחית. הגידול במספר עורכי הדין במחוז תל-אביב אכן גורם לחוסר פרופורציה אל מול עורכי הדין במחוזות האחרים. בשל כך, בארבע השנים האחרונות, באופן כמעט טבעי, ראשי מחוז תל-אביב חשו שהינם בעלי הכח בלשכה ובפועל עשו ככל שביכולתם להקים לשכה ב' בתל-אביב. לכן, כפי שהצהרנו, בכוונתנו לבחון את האפשרות לפצל את מחוז תל-אביב ולהקים את מחוז המרכז, על מנת לשמור על הפרופורציה ולהנגיש את הלשכה גם לעורכי הדין בערים האחרות באזור המרכז.

entlv1

New member
כוח הוא דבר משחית!?

את זה אומר מי שמבקש להתמודד לתפקיד יוקרתי ובכיר בלשכת עורכי הדין? אין גבול לציניות ?

borogon

New member
ייחוד המשרד- שאלה

אנסה לקצר- האם הלשכה מתכוונת לאפשר לעו"ד צעירים עצמאים לקיים משרד בחדר המצוי בתוך "דירת משרדים" שאינם דווקא משרדי עורכי דין, כמובן בגבול הטעם הטוב, מבלי שהדבר ייחשב לעבירה אתית? תודה.

ייחוד המשרד

בשלב זה קשה לנו לראות כיצד משרד עורכי דין, עם הרגישות הגדולה, הקשורה בייצוג לקוח בחיסיון, יכול שיתנהל לצד נותני שירותים אחרים. מצב שכזה יפגע פגיעה חמורה בשירות בשם ובערך המקצוע. בכל מקרה, כמי שמתמודד לעמוד בראש מחוז תל-אביב, אני סבור שאין זה ראוי, שבנושא זה ובנושאים אחרים תהיה עמדה אתית שונה בין מחוז תל-אביב לבין המחוזות האחרים, והעמדה צריכה להיות אחידה בכל הארץ, מפיה של ועדת האתיקה הארצית.

entlv1

New member
אתיקה זה אכן חשוב! ולכן מתעוררת השאלה הבאה

כיצד אתה כמי שמבקש להיבחר לראשות ועד מחוז תל אביב מציג באתר שלך ובמקומות אחרים מטעמך מכתב תמיכה של אדם אשר כתב אישום שהוגש נגדו מתברר בימים אלו בבית הדין? האם לשיטתך יו"ר הועד אמור לעשות זאת?

אתיקה

אכן אתיקה זה דבר חשוב מאד. כידוע לך הקובלנה הינה לגבי מי וכיצד נרשם על נייר פירמה והטענה כנגד עו"ד גיא רון הינה שעל נייר הפירמה שלו רשומים גם מי אשר אינם עורכי דין. אכן ועדת האתיקה בראשות אפי נוה בחרה להגיש קובלנה לבית הדין בעניין זה כנגד ראש הלישכה. השאלה הנשאלת אינה מדוע אני נותן ביטוי למי שמואשם אך בשלב זה כל עוד לא הוחלט בענינו אין הוא אשם בדבר (אני מקווה שבכלל הבסיסי הזה ברור וידוע) אלא השאלה כיצד עו"ד נוה שמתמודד עם עוד ברזילי כנגד עו"ד גיא רון לא חשב שאין מקום שהוא ידון בעניין זה. הזוהי האתיקה שאנו מבקשים? בכל מקרה ברצוני להבהיר שנראה שועדת האתיקה עשתה שימוש בסמכותה לניגוח פוליטי..... זאת ועוד כפי שברור לך, הקובלנה הזו פוגעת בעיקר בעורכי הדין הצעירים אשר רבים מהם חולקים משרד וכמה תיקים ומבקשים להירשם יחדיו על נייר פירמה משותף. בכדי לנגח את ראש הלישכה פגעו בהרבה מאד עורכי דין צעירים. לסיום אציין שעמדת ועדת האתיקה המחוזית והעומד בראשה סותרת את עמדת ועדת האתיקה הארצית אשר דנה בעניין זה הרבה לפני שהוגשה התלונה נגד יורי גיא רון. תודה על השאלה.......

entlv1

New member
על מה השבת? לא על זה שאלתי

תודה שטרחת להשיב לי, אבל איני מבין על מה אתה משיב? ביקשתי תשובה לגבי מה שפרסמת בעמוד הפייסבוק שלך - מכתב של עו"ד בשם ארנון אם אני לא טועה, שהוגש נגדו לדבריו כתב אישום שמתברר בימים אלו. איני מבין מה הקשר לגיא רון, איני מכיר את אפי נוה, ואיני מתעניין בהתנגחות הפוליטית בין המתמודדים. שאלתי שאלה פשוטה: האם אתה סבור שזה לגיטימי מצדך כמועמד לתפקיד יו"ר הועד, להציג מכתב תמיכה של מי שהוגש נגדו כתב אישום ומתנגח באמצעותך בועדת האתיקה של המחוז? תודה.

borogon

New member
הצעה ללשכה ולעו"ד קנולר

מציע שתתאימו את עצמכם למציאות של שנת 2011. איני אומר זאת מתוך ציניות חלילה. חלק מהדרישות המופיעות בכללי האתיקה, הינן בגדר גזירה שקשה מאד לעמוד בה, ואני אישית מכיר רבים שאינם עומדים בה ויודעים היטב שללשכה "אין שיניים" כדי להתמודד עם מעשיהם. אני לא חושב שדין גניבת כספים מניצולי שואה כדין קיום משרד המצוי בסמוך למשרדו של רו"ח, לצורך העניין. אדפטציה לא תזיק. הדגישו את העניינים המהותיים, והסירו את העניינים המינוריים.

ההבדל ביני למתחרה שלי

אבקש שבתשובתי לשאלה זו לא אתייחס למתחרה שלי אלא אך ורק לעמדותי אשר יהוו בסיס לפועלי כראש מחוז תל אביב ככל ואבחר. אדגיש, שהמכנה המשותף לכל הנושאים בהם אני מבקש לעסוק בארבע השנים הקרובות ככל ו... הינו שינוי סדרי העדיפויות בניצול תקציב תל אביב. לשם תשובה מפורטת אני מצרף את האני מתחייב מטעמי

u 1000

New member
אז מה היה לנו

כמה תשובות מתחמקות, כמה שאלות בלי תשובה בכלל ויו"ר לשכה שלא טרח להגיע...

הערה קטנה -

אני חייב לציין כי הזמנתי לפורום גם את יו"ר הלשכה המכהן, עו"ד יורי גיא-רון, וגם את עו"ד דורון ברזילי. עו"ד גיא רון אומנם לא התייצב בעצמו, אך שלח נציגות מטעמו. עו"ד דורון ברזילי לא השיב לפניותינו.

אמיקה

New member
חבל ש"הנהלתה" לא מצאה לנכון להפיץ את האירוח

למקרה שהמתמודד החביב יזכה היום ואף ישוב לפינתנו זו בפרדס קבל "מכתב גלוי ליו"ר הלשכה החדש" : חבר נכבד ברכות! ברכות על בחירתך והצלחתך - יחד עם חבריך במרוץ ותומכיך - להבחר לכס נכבד זה. כולנו תקווה שתשכיל לעשות שימוש נאות במנוי החדש ולצד עמידה בהתחייבויותיך כלפי ציבור הבוחרים טרום בחירתך - אף תשכיל להעלות לסדר יום הלשכה עוד "שניים - שלושה" נושאים "פעוטים" שלא אתה ולא איש ממתחריך ראה כראויים להתייחסות. בכל ה"כבוד" להכפשות ההדדיות (לשון צינית למען הסר ספק - כבוד לא הוספתם לנו בבחירתכם זו להתנהל כך) אנו, העוסקים בפועל לפרנסתנו, בכל המחוזות - עינינו נשואות , בין היתר ואף ביתר שאת, לנושאים אחרים, יומיומיים יותר או רחבים יותר, כדלקמן : -
דמי חבר : ככל שליבך ופיך שווים בעניין תקציבי הענק ההזויים של הלשכה, תן דעתך לכיסים שמממנים את ה"יופי" הזה, תחת מחאה. בשנות כהונתו של עו"ד שלמה כהן, נעשו לא מעט נסיונות להפחית את דמי החבר, וטוב תעשו אתה וחבריך אם תואילו ליישר קו עם הנ"ל בעניין. ה"עמלה" הזו שגובה הגילדה - לטעם רבים, אינה במקומה וראויה להפחתה משמעותית. רבים מהמתחרים השנה הבטיחו הקטנת הביזבוז בתקציב הלשכה. לא זו בלבד שנצפה לקיום ההבטחות - אף נצפה לביטוי העניין בסכום דמי החבר.
ביטוח אחריות מקצועית: שוב, עניין כיסנו הפרטי על הפרק. פרמיית הביטוח שגובה "מגדל" (שכבודה במקומה מונח, וכן ברכות בדיעבד על הפקעת הזכות לבטח מידי קודמתה ובמעורבותו הפסולה לפי הדיווחים של יו"ר מחוז ת"א ד'אז) - עודה גבוהה וראויה להתערבותכם. כמו כן, בימים אלו של קריסת מערכת הרפואה הציבורית - טוב תעשה הלשכה אם תתן דעתה לעניין ותגיע אל מול "מגדל" ו/או חברות ביטוח אחרות להסדר ביטוח בריאות נאות, רחב, וזול.
בית הדין המשמעתי [גילוי נאות למען הסר ספק: הח"מ מחזיקה מזה 11 שנים בגליון הרשעות משמעתיות נקי, מצוחצח וללא רבב] : חבר נכבד, בכל הכבוד לדיני האתיקה ולחובת עוה"ד (ככל יתר חברינו בני האדם) לנהוג הגינות ויושר וכיו"ב - כידוע לך היטב, עצם קיומו של ביה"ד המשמעתי וסמכותו לפגוע בפרנסתנו ויתר עונשים, מכביד שלא לצורך ומשמש בעיקר כקרדום לחפור בו בידי מתחרים ולקוחות שלא משיקולים ענייניים זה אולי ישמע "חדשני" אבל .. רובינו, הציבור השקט והעובד במרץ, נקדם בברכה הודעה על ביטול (!) הדין המשמעתי בידי עוה"ד והעברתו כלאחר כבוד לסמכות ביהמ"ש. נדמה שיהיה בזה כדי לאזן ולהרתיע את ה"מתלונן" הממוצע מפני תלונות סרק ואף "נרוויח" סוג של פיוס בין עוה"ד והקטנת הרתיעה של עוה"ד הממוצע מ"ענייני הלשכה" ושלוחיה הקובלים.
עוה"ד הצעירים ו"הצפת המקצוע" : די! רדו מזה. הסכר נפרץ לפני למעלה מעשור עם פתיחת דלתות המכללות, וטוב שכך. מאז ועד היום, הגם שרבו העוסקים במקצוע - אין, לא היה בזה, ולא יכול להיות בזה כדי באמת לפגוע בפרנסת עוה"ד הטובים - צעירים כותיקים. כוחות השוק עשו, עושים ויעשו את שלהם והזכות לחופש העיסוק ממילא גוברת. הנסיון לחסום את דרכם של הרוצים בכך מלעסוק במקצוע - לא רק שאינו ראוי, אף יש בו כדי להוריד את הרמה הכללית בדורות הבאים (שהרי אם תצלח דרכם - המוכשרים והנאורים "ישארו בחוץ" וישאירו את העיסוק בידי מי שזכה, טכנית, "להכנס" בדלתות הלשכה טרום החסימה, ללא קשר ליכולתו/ה)
סולידיריות והושטת עזרה לחברים במצוקה : בכל הכבוד להטבות הצרכניות שהואילו כל קודמיך בתפקיד להביא אל סף ביתנו - טרם קם היו"ר הנאור שיעשה לטובת ציבור בוחריו במצוקתם. תן דעתך, למשל, לחברים חולי סרטן ומחלות קשות אחרות שניתן לסייע בידם (ולו כספית), תן דעתך לאימהות עו"ד עובדות הנדחקות למשרות "אם" ולצורך להטיב את תנאיהם, תן דעתך לאבות עו"ד שבמצב ד'היום, במאבק עם הפרנסה עובדים ימים כלילות ולא רואים את ילדהם אלא בשנתם. תן דעתך לפריפריה ו"זליגתם" של עוה"ד ממחוזך אל מחוזות אחרים בשל בעיית מחיר הדירות במרכז ובת"א בפרט. כל אלו - לא מצאו את דרכם אל לשכת היושבים בראש מגדל השן. וד"ל.
מדינת ישראל : נדמה לח"מ שרוב ציבור עוה"ד יעריך הרבה יותר את הלשכה וראשיה לו יטרחו להשמיע קול בעניינים שעל סדר היום הציבורי הכללי, ואף יושיטו יד מקצועית לעזרה. קולו של היו"ר הנוכחי לא ממש נשמע, למצער, במאבק שלמצער גלש לפסים אישיים בין הנשיאה לשר המשפטים הקודם - וחבל. קולה של הלשכה וודאי ראוי שישמע בכלל בכל הנוגע למערכת העמוסה "שלנו", לקידום מעמד משוב עוה"ד על השופטים, לתוספת שופטים ובתי משפט, להגברת רמת השיפוט ולייעול כללי. לא זו אף זו : אין סיבה בעולם שציבור עוה"ד הגדול, מפי ראשיו, לא ישמיע קול בעניינים שבראש סדר העדיפויות הלאומי (לפחות אלו הרלוונטיים) כגון המאבק להורדת מחירי הדירות (שהרי קיימים מומחים גדולים יותר לעניין מעוה"ד העוסקים בתחום?) המאבק בשחיתות השלטונית, מאבקי עובדי המדינה בתחומים רבים (למשל העו"ס, למשל הרופאים ועוד) שישמחו ל"רוח גבית" מקצועית וייעוץ מיטבי וראוי מפי עוה"ד יודעי חוק ומביני עניין, ועוד כיו"ב. כל אלו - בקליפת האגוז וקצה המזלג, כמקובל. בתקווה שהדברים ימצאו את דרכם אליך ובברכת חברים כנה א. מיקה.

למעלה