Southcliffe -קודר ואמנותי זה לעתים מדכא ונמרח

Southcliffe -קודר ואמנותי זה לעתים מדכא ונמרח

אז מה היה לנו בסידרה Southcliffe?
* עיירה אפרורית בדרום אנגליה? כן.. הרי כך כל הבריטים חיים.
* אנשים עייפים ומדוכאים מהחיים? ברור.. הרי אלה חייהם של אנשי מעמד הפועלים הטיפוסיים באנגליה.
* רצח אלים? בוודאי, על הדקה הראשונה.. סך הכל, פה זה ערוץ 4, לא itv!
* סצינות קצרות, מלאות "אווירה" עצובה? אכן.. זאת סידרת דרמה בריטית, לא?
* עריכה לא-לינארית של הסצינות העצובות, כך שהצופה לא יבין כלום ממה שקורה, כי זה עובר מעבר להווה ואז עוד פעם לעבר, אבל יסביר לעצמו שמדובר במשהו "אמנותי"? בוודאי! אנחנו באנו ליצור איכות פה, הלאה עם עלילה עקבית ודמויות מעוררות אמפטיה! את זה תשאירו ל- itv!
המבקרים היללו את סידרת הדרמה היומרנית הזו, ואני מנסה להבין עדיין למה. מרוב קווי עלילה שלא מתחברים ומעברים בין סצינה קצרצרה לסצינה קצרה יותר, קשה להבין מי נגד מי, מה נגד מה, ולמה.
לא שזו סידרה גרועה, יש בה הרבה דברים טובים:
השחקנים טובים, בעיקר שירלי הנדרסון, אחת השחקניות האהובות עלי, עושה פה תפקיד יוצא מן הכלל. הצילום יפיפה, אבל קחו כל צילום של עיירה גשומה טובלת בירוק באנגליה, והיא תצא יפיפיה.
אבל בתכלס, אחרי The Fall או אפילו Broadchurch, כל עניין האנגליה הקודרת שיש בה הרבה פסיכים מתחיל למצות את עצמו. יש במדינה הזו הרבה דברים נפלאים אחרים, לא רק רוצחים ואנשים מדוכאים. טוב, יש הרבה, אבל לא רק!

but a scratch

New member
נכון.

כמו שרשמת, היא הרגישה מתאמצת והייתה נוסחתית. הבלבול המכוון ורגעי הדממה הממושכים כאילו באו לצעוק "איכות לפניכם!"

Talpa europaea

New member
נשמע כמו רשימת מכולת עם הרבה Vים

מעניין מה עבר בו זמנית על כל אחראיי התוכןשל הערוצים הבריטים, ואיך יצאו כל כך הרבה סדרות דומות זו לזו לאחרונה.
בטוח בביקורות הטלווזיה של סיכום השנה (
2013wipe, למשל) יתחסו לאינפלציה האדירה של סדרות whodunit עגמומיות על קהילה/משפחה שהתפוררה.
כבר כתבו על זה פה ושם, הנה דוגמא
http://www.radiotimes.com/news/2013...-have-turned-small-towns-into-killing-fields-

עדיין יש מצב שאתן לSouthcliffe צ'אנס, אם תנוח עלי הרוח הנכונה. הרבה מגל הדרמות הקודרות פסח עלי, ושמעתי שהיא הכי קרובה לTop of The Lake שלמרבה ההפתעה לגמרי סחפה אותי ומצאתי את עצמי חושבת עליה ועל הדמויות בה לא מעט.
אה, ו- "הלאה עם עלילה עקבית ודמויות מעוררות אמפטיה! את זה תשאירו ל- itv!"
גדול

יאללה, אני מזמינה לביקורת הבאה את Peaky Blinders, אני סקרנית לדעת מה היה כל כך אטרקטיבי כדי לגרום לקיליאן מרפי לעבור למסך הקטן, אבל חסרה לי הסבלנות לשבת לצפות בעוד דרמה תקופתית (גם אם "תקופתית" פה מתיחס לתשעים שנה אחורה ולא לימי המחוכים והפיאות)

למעלה