גל של הסדרים אצל חברות הBVI

THE_ENDLESS

Active member
נראה שיש גל של הסדרי חוב אצל החברות האמריקאיות אז ישבתי לקרוא קצת דוחות, הנה הערות שלי.

הרץ דיווחה על מחיקות ענק בדוח שלה (101M$!) + הערת עסק חי, קשה לראות אותם שורדים ללא חילוץ מצד בעל שליטה (שלדעתי לא יתרום יותר מידי).
הם בדיפולט על הלוואה נוספת מאז ה1.8.23 והחברה מנהלת מסע ומתן על הארכה של אותה הלוואה + מסע ומתן על מספר נכסים (על חלקם היא בדיפולט על ההלוואות הבכירות).

דלשה הודיעה שלא תוכל לפרסם דוחות והאג"ח שלה בדרך למחיקה ממסחר, סביר שמכאן נראה את הנאמן מנהל את המכירה של הנכס המשועבד ואז נגלה מה השווי שלו.

נובל אסטס הייתה צריכה לקחת עוד הלוואת מזנין של 15M$ בשביל לשלם את התשלום הבא לאג"ח ופעם נוספת היא לא פירטה איזה נכסים שעבדה (סביר להניח שהיא שעבדה הכל)
צריך ביצי ענק בשביל לקנות את האג"ח הזה ב91 אגורות.

ווטרסטון מתכוננת לפרוע 40M$ בנובמבר שכרגע יש לה 4K$ בקופה, היא קיבלה CL מהבנק אמריקאי על 30M$ ובעל השליטה התחייב שיתמוך בהזרמה לתוך החברה במידה ויחסר כסף.
המצב שלה מאתגר אבל עם הלוואה + תמיכה מצד בעל השליטה כנראה שנראה פדיון בזמן.

מויניאן גם היא הייתה זקוקה לעזרת בעל השליטה שהזרים לתוכה הלוואת בעלים של 30M$ והתחייב לרכוש נכס מהחברה במידה ויחסר כסף לתשלום של חודש דצמבר.
לא הפעם הראשונה שהוא מבצע פעולות כאלה, שנה שעברה הוא רכש מהחברה מלון והזרים לתוכה הלוואה של 19M$.

נערך לאחרונה ב:
  • Like
Reactions: dw

dw

Well-known member
מנהל
נראה שיש גל של הסדרי חוב אצל החברות האמריקאיות אז ישבתי לקרוא קצת דוחות, הנה הערות שלי.

הרץ דיווחה על מחיקות ענק בדוח שלה (101M$!) + הערת עסק חי, קשה לראות אותם שורדים ללא חילוץ מצד בעל שליטה (שלדעתי לא יתרום יותר מידי).
הם בדיפולט על הלוואה נוספת מאז ה1.8.23 והחברה מנהלת מסע ומתן על הארכה של אותה הלוואה + מסע ומתן על מספר נכסים (על חלקם היא בדיפולט על ההלוואות הבכירות).

דלשה הודיעה שלא תוכל לפרסם דוחות והאג"ח שלה בדרך למחיקה ממסחר, סביר שמכאן נראה את הנאמן מנהל את המכירה של הנכס המשועבד ואז נגלה מה השווי שלו.

נובל אסטס הייתה צריכה לקחת עוד הלוואת מזנין של 15M$ בשביל לשלם את התשלום הבא לאג"ח ופעם נוספת היא לא פירשה איזה נכסים שעבדה (סביר להניח שהיא שעבדה הכל)
צריך ביצי ענק בשביל לקנות את האג"ח הזה ב91 אגורות.

ווטרסטון מתכוננת לפרוע 40M$ בנובמבר שכרגע יש לה 4K$ בקופה, היא קיבלה CL מהבנק אמריקאי על 30M$ ובעל השליטה התחייב שיתמוך בהזרמה לתוך החברה במידה ויחסר כסף.
המצב שלה מאתגר אבל עם הלוואה + תמיכה מצד בעל השליטה כנראה שנראה פדיון בזמן.

מויניאן גם היא הייתה זקוקה לעזרת בעל השליטה שהזרים לתוכה הלוואת בעלים של 30M$ והתחייב לרכוש נכס מהחברה במידה ויחסר כסף לתשלום של חודש דצמבר.
לא הפעם הראשונה שהוא מבצע פעולות כאלה, שנה שעברה הוא רכש מהחברה מלון והזרים לתוכה הלוואה של 19M$.
וואו. אי פרסום דוח זה דרמטי אצל דלשה ויביא לעצירת מסחר.
צליפה שלך בהתרעה על אגח דלשה מחודש יולי:

Reem88

Well-known member

dw

Well-known member
מנהל
יניב מזכיר טור מעניין של שורטיסט על דה זראסאי, מלפני כמה שנים:
למה פתחתי פוזיציית שורט על האג"ח של דה זראסאי? (calcalist.co.il)

dw

Well-known member
מנהל
ציפיתי שדלשה תקרוס היום, ומשום מה זה לא קורה. :unsure:

לגבי דה זראסאי דירוג +A לאגח שהולך לדיפולט נראה הרבה יותר מדי מפרגן. גם במובטחות -AA נראה מוגזם.
זו חברה מסוכנת וגם התשואות בשוק מאותתות על כך.

נערך לאחרונה ב:

Reem88

Well-known member
מחירי האגחים בבורסה לא מראים על לחץ מסוים או שינוי כלשהו מהגישה שהיתה עד היום (אולי אפילו להפך המחירים של האגחים עולים :))

כל ההודעות על גיבוש הסדר באגחים הנ"ל לא ממש משפיעים על מחירי האגחים (חשבתי שירדו הרבה היום).

נערך לאחרונה ב:

THE_ENDLESS

Active member
ציפיתי שדלשה תקרוס היום, ומשום מה זה לא קורה. :unsure:

לגבי דה זראסאי דירוג +A לאגח שהולך לדיפולט נראה הרבה יותר מדי מפרגן. גם במובטחות -AA נראה מוגזם.
זו חברה מסוכנת וגם התשואות בשוק מאותתות על כך.
אני לא חושב שהרבה קרנות מחזיקות את האג"ח של דלשה ומחוייבות למכור ומעבר לזה גם אי אפשר להגיד שהמסחר מאוד ער בנייר הזה.

הבטוחה שם גם לכאורה איכותית היא מושכרת לשוכר יחיד בחוזה טריפל נט ארוך טווח ונראה שזה מתומחר בשוק.
מחירי האגחים בבורסה לא מראים על לחץ מסוים או שינוי כלשהו מהגישה שהיתה עד היום - (אולי אפילו להפך המחירים של האגחים עולים :)
כל ההודעות על גיבוש הסדר באגחים הנ"ל לא ממש משפיעים על מחירי האגחים (חשבתי שירדו הרבה היום).
דה זראסאי הגיע ל50 אגורות והרץ הגיעה כבר ל40 אז אפילו אם זה לא נאמר במפורש על ידי החברה השוק תמחר כניסה להסדר מזמן.

עבור דה זראסאי ההתפתחות היא חיובית כי מוצע הזרמת נכסים ועבור הרץ אין לדעת מה יציע בעל השליטה.

dw

Well-known member
מנהל
אני לא חושב שהרבה קרנות מחזיקות את האג"ח של דלשה ומחוייבות למכור ומעבר לזה גם אי אפשר להגיד שהמסחר מאוד ער בנייר הזה.

הבטוחה שם גם לכאורה איכותית היא מושכרת לשוכר יחיד בחוזה טריפל נט ארוך טווח ונראה שזה מתומחר בשוק.

דה זראסאי הגיע ל50 אגורות והרץ הגיעה כבר ל40 אז אפילו אם זה לא נאמר במפורש על ידי החברה השוק תמחר כניסה להסדר מזמן.

עבור דה זראסאי ההתפתחות היא חיובית כי מוצע הזרמת נכסים ועבור הרץ אין לדעת מה יציע בעל השליטה.
נראה לי משונה לקנות אגח שעלול להפוך ללא סחיר, ועם הסדר חוב לא ברור, במחיר 97.
הייתי מצפה לכל הפחות לירידה לקידומת 8X, אבל עובדה שזה לא קורה.

THE_ENDLESS

Active member
נראה לי משונה לקנות אגח שעלול להפוך ללא סחיר, ועם הסדר חוב לא ברור, במחיר 97.
הייתי מצפה לכל הפחות לירידה לקידומת 8X, אבל עובדה שזה לא קורה.
היה סיפור דומה עם פולאר השקעות לפני שנתיים וחצי שגם ביום המסחר האחרון זה נסחר בהנחה דיי נמוכה על הפארי.
זה נפרע בסוף בפארי כולל ריבית פיגורים בערך חצי שנה אחר כך אבל שם היה סוגים שונים של בטוחות שעלו במספר מונים על החוב בכמעט כל חישוב אפשרי.

לא המצב אצל דלשה לדעתי, אם מעלים ב2% את שיעור היוון בנכס המשועבד אנחנו כבר בתספורת לא כולל את העלויות הלא קטנות של הליכי foreclosure והזמן שלהם (בהנחה שהחברה לא תתנגד זה יחסית מהיר אבל זה עדיין לוח זמנים של בית משפט) וגם העלויות של הנאמן + יועציו המאוד מיותרים.

ובלי קשר לנכס משועבד, זה הזיה בעיני שמייקל שה יצר מאזן שבתזוזה של אחוזים בודדים מוחק את כל ההון העצמי של דלשה.
שיהיה לו בהצלחה בchapter 11.

dw

Well-known member
מנהל
דלשה מכנסים אסיפת זום ביום רביעי 27/9, שעה 16:30
דלשה קפיטל - אסיפה שזומנה ליום 21.9.23 נדחית ליום 27.9.23- דיווח מאת נציגי החב , דיווח הנאמן, פרעון מיידי אג"ח- משלים | מאיה – הבורסה (tase.co.il)

המסחר בדלשה היה אמור להיות מושעה החל מה 2/10 בגלל שלא פרסמו Q2 אולם בסופו של דבר דלשה כן מצליחים לפרסם איכשהו Q2, גם אם באיחור, ולכן לא יודע אם אכן המסחר יופסק.

Q2:
דלשה קפיטל - דוח רבעון 2/חצי שנתי לשנת 2023 | מאיה – הבורסה (tase.co.il)
לפי הדוח שווי הנכס ב griffon המשועבד לנושים ירד ב 2.5M$ בלבד, מ 75M$ ל 72.5M
לא יודע. נראה לי קצת אופטימי. השווי מגלם תשואה של 4.5% בלבד (וזה עוד כאשר הוא מושכר מלא מלא), כאשר אגח ארה"ב משלם יותר ושמסתבר שה NOI מהנכס אפילו יורד? בדוח השמאי רשום שהשווי מבוסס שיעור היוון של 5%.
התשואה הנמוכה נמצאת גם בעוד נכסים מניבים מהותיים שלהם. זה נראה כאילו השמאי שלהם הלך פה מאד בעדינות על ביצים.
אפילו הריבית באגח גבוהה ממה שהם מייצרים מהנכסים.
הנכס ב monrningside הופחת יותר משמעותי, מ 286M$ ל 260M$, ועדיין מגלם תשואה נמוכה.

לפי דוח תזרים המזומנים הם מקווים איכשהו כן להצליח לשלם את האגח (60M$) בחציון השני של השנה בעזרת קבלת מזומן 78M$ מחברות בנות (ובעיקר למכור את הנכס המשועבד).
השאלה אם יצליחו, כי כרגע הם חיים על אדי דלק (נכון לתחילת Q3 יש להם 421K$ בלבד)

אני מבין שזה הנכס המשועבד, שזה מלון ישן אחרי שיפוץ:
RH Guesthouse opens boutique 10-room luxury hotel in NYC (nypost.com)
שיפוץ נחמד. פעם הדבר הזה היה די עזה:
GANSEVOORT STREET, West Village - Forgotten New York (forgotten-ny.com)

זה המקום להזכר במלון החדש דנדש בברוקלין שיש לסידרה ג' באול-יר. שם אני מבין שזה מלון חדש על אמת, ולא שיפוץ תמא38 של ענתיקה מתפוררת ומהשווי הפנטזיונרי שיואל גולדמן סיפר לנו בזמנו עשו טיארה. לכן צריך לקחת עם הרבה מלח את הפנטזיה שדלשה באמת באמת יצליחו לממש את הנכס לפי תשואה של 4.5%
כמה ענתיקה המבנה הזה ? נבנה ב... 1887. רק ישראלים חושבים שדירה בישראל בת 50 שנה זה ישן. :p
המלון של אול-יר זה חדש מהניילונים!

נערך לאחרונה ב:

THE_ENDLESS

Active member
דלשה מכנסים אסיפת זום ביום רביעי 27/9, שעה 16:30
דלשה קפיטל - אסיפה שזומנה ליום 21.9.23 נדחית ליום 27.9.23- דיווח מאת נציגי החב , דיווח הנאמן, פרעון מיידי אג"ח- משלים | מאיה – הבורסה (tase.co.il)

המסחר בדלשה היה אמור להיות מושעה החל מה 2/10 בגלל שלא פרסמו Q2 אולם בסופו של דבר דלשה כן מצליחים לפרסם איכשהו Q2, גם אם באיחור, ולכן לא יודע אם אכן המסחר יופסק.

Q2:
דלשה קפיטל - דוח רבעון 2/חצי שנתי לשנת 2023 | מאיה – הבורסה (tase.co.il)
לפי הדוח שווי הנכס ב griffon המשועבד לנושים ירד ב 2.5M$ בלבד, מ 75M$ ל 72.5M
לא יודע. נראה לי קצת אופטימי. השווי מגלם תשואה של 4.5% בלבד (וזה עוד כאשר הוא מושכר מלא מלא), כאשר אגח ארה"ב משלם יותר ושמסתבר שה NOI מהנכס אפילו יורד? בדוח השמאי רשום שהשווי מבוסס שיעור היוון של 5%.
התשואה הנמוכה נמצאת גם בעוד נכסים מניבים מהותיים שלהם. זה נראה כאילו השמאי שלהם הלך פה מאד בעדינות על ביצים.
אפילו הריבית באגח גבוהה ממה שהם מייצרים מהנכסים.
הנכס ב monrningside הופחת יותר משמעותי, מ 286M$ ל 260M$, ועדיין מגלם תשואה נמוכה.

לפי דוח תזרים המזומנים הם מקווים איכשהו כן להצליח לשלם את האגח (60M$) בחציון השני של השנה בעזרת קבלת מזומן 78M$ מחברות בנות (ובעיקר למכור את הנכס המשועבד).
השאלה אם יצליחו, כי כרגע הם חיים על אדי דלק (נכון לתחילת Q3 יש להם 421K$ בלבד)

אני מבין שזה הנכס המשועבד, שזה מלון ישן אחרי שיפוץ:
RH Guesthouse opens boutique 10-room luxury hotel in NYC (nypost.com)
שיפוץ נחמד. פעם הדבר הזה היה די עזה:
GANSEVOORT STREET, West Village - Forgotten New York (forgotten-ny.com)

זה המקום להזכר במלון החדש דנדש בברוקלין שיש לסידרה ג' באול-יר. שם אני מבין שזה מלון חדש על אמת, ולא שיפוץ תמא38 של ענתיקה מתפוררת ומהשווי הפנטזיונרי שיואל גולדמן סיפר לנו בזמנו עשו טיארה. לכן צריך לקחת עם הרבה מלח את הפנטזיה שדלשה באמת באמת יצליחו לממש את הנכס לפי תשואה של 4.5%
כמה ענתיקה המבנה הזה ? נבנה ב... 1887. רק ישראלים חושבים שדירה בישראל בת 50 שנה זה ישן. :p
המלון של אול-יר זה חדש מהניילונים!
דלשה פירסמה מתווה של הסדר שבו המועד פירעון ידחה ל31.12, הריבית תעלה ל11% (אך עשויה לרדת בהמשך ככל והנכסים ימומשו) והוספת ביטחונות.
נראה הרבה יותר סביר אבל עדיין מסוכן מאוד לקנות את האג"ח הזה ב97 אגורות, כולנו זוכרים את העלויות והלוחות זמנים בצ'פטר 11 של אול-יר.

נראה גם אחרי המחיקות האחרונות המאזן של דלשה סופר רעיל, נכסים עם שערוכים לפי 4.5-5% ושכבות על שכבות של חוב זה לא מיטה שאני מוכן להיכנס אליה במחיר הזה.
חוץ מזה, לאחר בדיקה המוסדיים מחזיקים מעל 40M של האג"ח הזה והמסחר כמעט ולא קיים, ככל והם יהיו מחוייבים למכור ונראה את האג"ח הזה משייט לכיוון ה60 אגורות בכיף לדעתי.

בנתיים גם החברות האחרות לא מלקקות דבש והדיווחים האחרונים של הרץ מסמנים שהמצב שם רע מאוד.

dw

Well-known member
מנהל
מתחילים לעבור בלוקים קצת יותר גדולים בנייר (מאות אלשחים בודדים) אבל בשער 97 זה פשוט לא מעניין והייתי מצפה ממוסדיים עירניים לנסות להפטר מסחורה מפוקפקת באזורים הללו. זה מחיר מכירה לא רע.
האם ירד עד לאזור ה 60? לא בטוח (בסהכ יש להם נכסים מניבים לא רעים ובשער 60 זו נראית כמו קניה די טובה, שלפחות אני מוכן לעשות) אבל מה הדבר הזה עושה בקידומת 9X? לא ברור.
גם קידומת 8X לא מי יודע מה אטרקטיבי לטעמי אבל ב 7X? יש לי אגחי חלל/פריים אנרג'י בטווחים האלה ואני לא בטוח שדלשה יותר גרוע משניהם.

אבל היי - אם היתה לי האפשרות עכשיו להפטר מאגחי חלל/פריים במחיר 97? בטח שהייתי מסכים. עכשיו. מוכן למכור לכל מי שמוכן לקנות ממני גם ב 96. :p
מי מתנדב? רגע, לא כולם בבת אחת :D

THE_ENDLESS

Active member
מתחילים לעבור בלוקים קצת יותר גדולים בנייר (מאות אלשחים בודדים) אבל בשער 97 זה פשוט לא מעניין והייתי מצפה ממוסדיים עירניים לנסות להפטר מסחורה מפוקפקת באזורים הללו. זה מחיר מכירה לא רע.
האם ירד עד לאזור ה 60? לא בטוח (בסהכ יש להם נכסים מניבים לא רעים ובשער 60 זו נראית כמו קניה די טובה, שלפחות אני מוכן לעשות) אבל מה הדבר הזה עושה בקידומת 9X? לא ברור.
גם קידומת 8X לא מי יודע מה אטרקטיבי לטעמי אבל ב 7X? יש לי אגחי חלל/פריים אנרג'י בטווחים האלה ואני לא בטוח שדלשה יותר גרוע משניהם.

אבל היי - אם היתה לי האפשרות עכשיו להפטר מאגחי חלל/פריים במחיר 97? בטח שהייתי מסכים. עכשיו. מוכן למכור לכל מי שמוכן לקנות ממני גם ב 96. :p
מי מתנדב? רגע, לא כולם בבת אחת :D
הנכסים אמנם מניבים ובתפוסה גבוהה אבל הבעייתיות של במאזן של דלשה מגיעה במבנה החוב שלה.

יש שם שלל לווים ושלל שכבות של חוב בנכסים המשמעותיים, חלק זה בנקים חלק זה סינדקציות בנכסים מסויימים וחלק משקיעי EB-5.
לא כזה פשוט לסדר דבר כזה וזה יכול לסיים כמו הקרקע של אול-יר בגואנוס שהסדרות הלא מובטחות פיספסו שם ריקברי משמעותי עקב ריביות דיפולט של המלווה הבכיר וגארי כץ.

נראה שההסדר שמוצע סביר אבל ב97 אגורות פשוט לא נשאר מקום לטעויות.

THE_ENDLESS

Active member
הקשבתי לאסיפה, נראה שהכיוון בדלשה חיובי בסה"כ ושהם מתקדמים עם מכירת הנכס המשועבד.

מייקל שה אמר שפדיון האג"ח אמור להיות להתבצע באמצעות שילוב של הכספים שיתקבלו מהמכירה של הנכס christopher 100-104 והנכס שמשועבד לאג"ח.

כמו כן ע"פ שטר הנאמנות החדש כולל שלל שעבודים בין היתר הנכס המרכזי של דלשה morningside, הלוואת המוכר לרוכש בchristopher, ההלוואת דיסטרס שמגובה בנכסים במנהטן שדלשה קנתה לפני שנה וחצי (ערך הלוואה 40M$ אך קיים מולה חוב בנקאי של 31M) ושלל נכסים אחרים.

ההימור שלי זה שהשוכר של בניין שמשועבד לסדרה ב' יקנה אותו מתחת לערך בספרים ושאר הנכסים האחרים ישלימו את ההפרש עבור סדרה ב'.

אז בסהכ אני אופטימי באופן זהיר לגבי היכולת של דלשה לפרוע את האג"ח אבל אם זאת מבנה החוב שם עדיין בעייתי והסיכון אשראי שלה עדיין גבוה מאוד בעיני.

dw

Well-known member
מנהל
הקשבתי לאסיפה, נראה שהכיוון בדלשה חיובי בסה"כ ושהם מתקדמים עם מכירת הנכס המשועבד.

מייקל שה אמר שפדיון האג"ח אמור להיות להתבצע באמצעות שילוב של הכספים שיתקבלו מהמכירה של הנכס christopher 100-104 והנכס שמשועבד לאג"ח.

כמו כן ע"פ שטר הנאמנות החדש כולל שלל שעבודים בין היתר הנכס המרכזי של דלשה morningside, הלוואת המוכר לרוכש בchristopher, ההלוואת דיסטרס שמגובה בנכסים במנהטן שדלשה קנתה לפני שנה וחצי (ערך הלוואה 40M$ אך קיים מולה חוב בנקאי של 31M) ושלל נכסים אחרים.

ההימור שלי זה שהשוכר של בניין שמשועבד לסדרה ב' יקנה אותו מתחת לערך בספרים ושאר הנכסים האחרים ישלימו את ההפרש עבור סדרה ב'.

אז בסהכ אני אופטימי באופן זהיר לגבי היכולת של דלשה לפרוע את האג"ח אבל אם זאת מבנה החוב שם עדיין בעייתי והסיכון אשראי שלה עדיין גבוה מאוד בעיני.
גם אני קיבלתי רושם חיובי.

הרבה הרבה יותר סימפטי מאשר אול יר/סטרווד/ברוקלנד ושות. ליגה אחרת.
בעבר הייתי בסידרה אחרת, שגם כן שולמה מלא מלא.

לכן הלוואי והאגח ירד ל 6X ואני אשמח לקנות, אולם אני די מסופק. גם ב 7X זו תהיה קניה טובה.
בשער 97 פשוט אין די בשר כדי לכפר על תרחיש צרות.

THE_ENDLESS

Active member
כנראה שיתקבל החזר מלא, השאלה היא רק מתי?
זה אחת הבעיות בסיפור, חלק מהמכירה של הנכסים אמורה להתבצע דרך הליך של ארגון מחדש בבית משפט בניו יורק והלוח זמנים של זה יחסית דינמי.
ככל והמכירה של הנכס שמועבד תיהיה לשוכר הלוח זמנים קצר משמעותית מאשר מציע צד ג ולגבי הנכסים האחרים אני לא סגור על זה.

christopher 100-104 אמור להיסגר באוקטובר (שווה 5.4M$ במוזמן מיידית) הnote הוצע למכירה ולדעתי מחכים להצעות.

שאר הנכסים קצת יותר בעייתים, את morningside הנאמן לא רשאי למכור כי הוא אחרון בשרשרת ונכס אחר השעבוד שלו הוא תקבולים מהסכם סינדיקציה שלא ברור מתי ייכנסו.
יש עוד נכסים שם אבל השעבוד הוא לא קבוע ראשון אלא אחזקות החברה.
גם אני קיבלתי רושם חיובי.

הרבה הרבה יותר סימפטי מאשר אול יר/סטרווד/ברוקלנד ושות. ליגה אחרת.
בעבר הייתי בסידרה אחרת, שגם כן שולמה מלא מלא.

לכן הלוואי והאגח ירד ל 6X ואני אשמח לקנות, אולם אני די מסופק. גם ב 7X זו תהיה קניה טובה.
בשער 97 פשוט אין די בשר כדי לכפר על תרחיש צרות.
לא חושב שדלשה דומה לאול-יר או ברוקלנד שם הרמאות חגגה וכמו שtby אמר סטרווד יותר דומה להרץ.

מסכים לגבי עניין הבשר אפילו שהריבית דיי מפתה.

למעלה