בעיות בשירות ובכלל...

basket case

New member
בעיות בשירות..

טוב, עד שסוף סוף יש פה פורום כ"כ נחוץ, אני לא מוכנה שיהיה שומם! אז יאללה, חבר'ה, דברו, ספרו. אילו בעיות יש/היו לכם במקום השירות? באילו קשיים נתקלתם?

בעייה יש לי.. :)

שלום לכם, אני לומדת בביצפר דתי(עירוני, לא פרטי) ואני בכוונה רצינית ללכת לצבא, עכשיו השירות לאומי שולחים לי כל הזמן מכתבים, ורציתי לשאול אם יש גוף שאני יכולה לפנותא ליו כדי לעצור את המכתבים האלה, כי אני לא רוצה לקבל אותם, ומגדירה אותם כ"דואר זבל"...

ricardo18

New member
את באמת מצפה שאותם אנשיםת אותם

את מגדירה כ"זבל", יעזרו לך בעניין. אני רואה הודעות בסגנון שלך כ"הודעות זבל".

אני לא מגידרה אותם כזבל...

ההגדרה של דואר זבל, היא דואר שלא ניתן הסכם של אחד הצדדים למשלוח המכתב... ואני לא נתתי את הסכמתי לכך...

המממ

New member
אז חכי, כי זה עוד לא הכל...

אחרי שתשתחררי תקבלי אלפי מכתבים ממכללות, אוניברסיטאות וכו'. לקראת הבחירות (בטח שמת לב בבחירות האחרונות) יכניסו לתיבת הדואר שלך זבל אמיתי על כל מועמד (אלי אפילו התקשרו הביתה ושאלו אם אני מעוניינת לעבוד אצל אחד המועמדים... איך הם קיבלו את הטלפון? לא ידוע). ככה זה, אי אפשר לעצור את זה, תזרקי (או תמחזרי) ותבליגי. ערב טוב ושקט שיהיה לנו!

אני הצלחתי לעצור...

שיחות ממעמדים, וגם מסקרים, פשוט ברגע שהם מתקשרים אליכם תצעקו עליהם, ותבקשו את הפרטים בשביל תביעה משפטית, מרגע זה ואילך, לא יתקשרו אליכם.. :)

המממ

New member
דירת שירות.

נראה לי שזו אחת הבעיות הכי גדולות, למי שגרה מחוץ לבית. זורקים אותך עם עוד מאתיים בנות בדירה קטנה ורעועה ומצפים שתסתדרי. במקרה הטוב, נפלת על בנות מצויינות (קרה לי בשנה הראשונה). במקרה הרע, נדפקת ובגדול (קרה לי בשנה השניה). אבל אני מכירה כאלה שהסתדרו בשתי השנים, או לחלופין סבלו כל הזמן... יש כאלה שעוברות דירה ויש כאלה שלומדות לחיות עם זה.

M o n a L i s a

New member
הבעיות שלי...../images/Emo5.gif

אני מדריכה קבוצות במקום השירות שלי ונתקלתי בלא מעט קבוצות ממש מגעילות. לפעמים נותנים לי יחס ממש משפיל ולא מכבדים אותי, אבל מה שבאמת מפריע לי זה שלא מכבדים את החומר שאני מעבירה...
אני ממש משתדלת להיות הכי מעניינת שאפשר אבל לפעמים יש אנשים, בעישר ילדים שפשוט לא אכפת להם והם פוגעים בי. הם צוחקים, מדברים, אוכלים, מדברים בפלאפון וזה קשה, כי אני רק מדריכה ולא שוטרת (משפט שבחיים לא חשבתי שאגיד, במיוחד לא כשהייתי בבה"ס
) אני שמחה שאני מסתדרת עם בת השירות השניה וזה מאוד חשוב, היא ממש חמודה ואנחנו באותו ראש!!! גם הצוות אחלה למרות שתמיד יש חילוקי דיעות...אין מה לעשות... אני מאוד שמחה על כל מי שהצטרף לפורום ומקווה שנפתור אחד לשני את הבעיות :))))))))))

אני גם מדריכה..

ס-י-ו-ט ועוד אני מלמדת חומר יחסית נחמד.. רק שלילדים אין סבלנות..הם רוצים רק משחקים.. ועכשיו עזבו קבוצת הצהרים..חשבתי שזה לא יגמר.. היתי צריכה לקרוא למישהו מעלי כדאי שיצאו מהחדר.. אני בהתלבטות אם לא עדיף פשוט לחפש שירות אחר..

M o n a L i s a

New member
תראי....

הדרכה יכולה להיות הדבר הכי מייאש בעולם אבל אני לא חושבת שפשוט כדאי לקום וללכת? לאן? אני בטוחה שמקום העבודה שלך מספק אותך והיתרונות עולים על החסרונות...אני למשל הייתי בתקופת משבר ואז קלטתי....בשביל מה? קיבלתי כמה תגובות ממש טובות, וזה המקום שאני אבלה בו את כל השנה, אם לא שנתיים...אז תשתדלי לקחת את הכל בצורה חיובית...בכל מקום יש חסרונות :))

אני לא אגיד שלא..../images/Emo15.gif

יש סיפוק העבודה בבקרים נחמדה..ולפעמים אני אפילו נהנת! אבל בצהרים זה ממש סיוט.. אני וחברתי לשרות נמצאות בחדר עם 15 ילדים/נערים/מבוגרים וממש לא יכולות עליהם.. הבנתי שבנות שירות לא צריכות להיות אחראיות על משמעת.. זה נכון..? כי זאת כל הבעיה שלי.. שאמרתי שיש עם זה בעיה אמרו לנו שאנחנו שתיים ושזה בסדר.. וחיברו לנו גם טלפון למקרה ש.. אבל חוץ מזה זה דיי בסדר..

M o n a L i s a

New member
זה נכון....

את לא אמורה לדאוג לגבי משמעת...אבל לפעמים זה בלתי אפשרי שלא... תנסי לדבר עם האחראי...או עם הרכזת על הבעיה... אני למשל פונה לאחראיות על הקבוצה שבאה אם יש בעיות משמעת...

amiak

New member
חביבתי...

מבחינת הקבוצות הדבר היחידי שיש לעשות הוא מראש להכין את הצוות (עוד לפני שהם מגיעים) לזה שאת לא גננת של אף אחד, ולוודא שתהיה איתך מורה עירנית מספיק להשתיק... אבל - בכל הזכור לי מעסקי הדרכה (הדרכתי חצי שנה בתנועת נוער) - אם לא תופסים את החבר'ה בחמש דקות הראשונות - זה כבר לא ילך. החלק של ההיכרות הראשונית צריך להיות אצלם כל כך מגניב - שהם ינעלו עלייך
וטוב שאת מסתדרת עם בת השירות השניה... בשנה שעברה הבת שירות שהיתה איתי היתה כמו אחות כמעט... והצוות, אךךךך, הצוות... אנשים טובים, אבל כמובן שלכל אחד יש את ענייני האגו שלו.

amiak

New member
אז איך השירות?

עברו לפחות חודשיים מאז שהתחיל השירות... איך הולך? הגעתם למשבר הראשון כבר?

הראשון עבר..../images/Emo15.gif

ובדיוק עכשיו ברגע זה עובר לו עו רגע קשה.. הוא עוד לא ממש משברון.. עברתי גרועים ממנו.. הילדים מתפרעים ואין לי מילה עליהם.. קצת קשה לי עם זה.. יש למישהו רעיון איך לגרום להם לשמוע לי..???

M o n a L i s a

New member
גם לי הייתה בעית הקשבה....

את צריכה להיות סמכותית יותר, לדעת לאזן בין להיות איתם באותו גובה לבין לדעת לעמוד על שלך ולהיות הקובעת..... מה שלי עוזר זה.....להקרין ביטחון עצמי, לא לצחוק מבדיחות טיפשיות וכך לשתף פעולה, להעיר אם משהו לא מוצא חן בעינייך, והכי חשוב לנסות לשלב דברים מעניינים שייגרמו להם להקשיב.

זה קשה..../images/Emo15.gif

קל להגיד.. הם ממש מופרעים.. היום כבר לא יכלתי יותר..הייתי חיבת לקרוא מישהו מעלי.. אני מקווה שנסתדר יותר בהמשך..

M o n a L i s a

New member
אני יודעת שקל להגיד אבל...

גם אני נתקלת הרבה מאוד פעמים בבעיות משמעת...וקרו פעמים שנורא התעצבנתי ועשתי הרצאות על התנהגות נאותה וזילזול... הילדים היו בהלם... זה לפחות עבד :) זה יישתפר כי את תלמדי לבד איך להתסתדר ואפילו מבלי לשים לב תאמצי לך שיטות...

בבקרים אני מסתדרת..

בבקרים זה כיתות לימוד.. בצהרים החדר פתוח כניסה חופשית.. ואז הבעיה.. כי אני לא אמורה באמת ללמד אותם.. אני רק צריכה לדאוג שבכל יתנהל כשורה ולפעמים להיכנס להם לאיזשהו משחק..

למעלה