אול-יר אגחים

jsphs

Well-known member
מה זה רלוונטי, כן תמונה, לא תמונה.

תגיד, נראה לך שהתמונה הזאת צולמה בהסתר? במקור זה פירסום מסחרי של גולדמן...מי בכלל מתייחס לאמונה שלו? אני שואל אם לעצור אותו לחקירה כשיגיע לארץ, כן או לא? לגבי אלשטיין הייתה דרישה כזאת לא?

לא מכיר מספיק את החומר, באיזו אשמה אתה רוצה לעצור אותו?

משקיע88

Well-known member
אולי בשלב ראשון על מירמה והפרת אמונים? הרי הוא ידע שאול ייר איננה עומדת בתשלומים חוזיים שלה ולא טרח לדווח על כך, ואף הסכים להודות בהפרות חמורות בחקירת רשות ניירות ערך. כאן לא מדובר לכאורה בכשל עסקי רגיל, אלא לחשד למזימה להונות את בעלי אגרות החוב ולהעדיף נושים שלא טרח לדווח על קיומם. במה הוא עדיף על גברת מפורסמת שמכרה על הנייר דירות שלא היו ולא נבראו?

jsphs

Well-known member
אולי בשלב ראשון על מירמה והפרת אמונים? הרי הוא ידע שאול ייר איננה עומדת בתשלומים חוזיים שלה ולא טרח לדווח על כך, ואף הסכים להודות בהפרות חמורות בחקירת רשות ניירות ערך. כאן לא מדובר לכאורה בכשל עסקי רגיל.
בינתיים עושה הרושם שהרגולטור הטיל עיצום כספי:

אני בטוח שהרגולטורים בישראל מכירים את הדין ואת הסיבות למעצר באם צריך - לא קראתי בשום מקום שיש צורך במעצר.

yel5

Well-known member
אולי בשלב ראשון על מירמה והפרת אמונים? הרי הוא ידע שאול ייר איננה עומדת בתשלומים חוזיים שלה ולא טרח לדווח על כך, ואף הסכים להודות בהפרות חמורות בחקירת רשות ניירות ערך. כאן לא מדובר לכאורה בכשל עסקי רגיל, אלא לחשד למזימה להונות את בעלי אגרות החוב ולהעדיף נושים שלא טרח לדווח על קיומם. במה הוא עדיף על גברת מפורסמת שמכרה על הנייר דירות שלא היו ולא נבראו?
נראה שנסחפת קלות. נכון שלחברה ממשל תאגידי ירוד. אך זו חברה ענקית. 165 נכסים, 2800 יחידות דיור, הכנסות שנתיות 80M$. תצטרך להתאמץ יותר להוכיח שזו חברה פיקטיבית או וירטואלית.
מחזיק באגח

משקיע88

Well-known member
נראה שנסחפת קלות. נכון שלחברה ממשל תאגידי ירוד. אך זו חברה ענקית. 165 נכסים, 2800 יחידות דיור, הכנסות שנתיות 80M$. תצטרך להתאמץ יותר להוכיח שזו חברה פיקטיבית או וירטואלית.
מחזיק באגח
אינני טוען כלל שזאת חברה פיקטיבית. נהפוך הוא. יש לי חשדות לכאורה שהמנכ"ל שלה לא דיווח נתונים שהיה עליו לדווח, וזאת לכאורה במטרה בין השאר להימנע מהורדת דירוג שתביא לדרישת פירעון מיידי של כל האג"חים. לא נסחפתי קלות אלא הגבתי באיפוק רב. (גילוי נאות - מחזיק באגח ה' שנרכש ממש לאחרונה).

yel5

Well-known member
אינני טוען כלל שזאת חברה פיקטיבית. נהפוך הוא. יש לי חשדות לכאורה שהמנכ"ל שלה לא דיווח נתונים שהיה עליו לדווח, וזאת לכאורה במטרה בין השאר להימנע מהורדת דירוג שתביא לדרישת פירעון מיידי של כל האג"חים. לא נסחפתי קלות אלא הגבתי באיפוק רב. (גילוי נאות - מחזיק באגח ה' שנרכש ממש לאחרונה).

yel5

Well-known member
החברה כבר בהפרה. נושי האגח רשאים להעמיד חובם לפרעון מיידי. אגח ב בגלל אי פרעון קרן ואגח ה בגלל אי תשלום ריבית על הלוואת מזנין. נקווה שהנושים יהיו חכמים ולא ירוצו לבימש, כי אז הם עלולים לפגוע ביכולת החברה להחזיר את חובם.

משקיע88

Well-known member
לא ברור לי היכן נמצא בית המשפט. באיי הבתולה? אגב האירועים שלכאורה לא דווחו קרו לפני מועד חדלות הפירעון. כמחזיק ה' אשמח לפירעון מיידי.

jsphs

Well-known member
לא ברור לי היכן נמצא בית המשפט. באיי הבתולה? אגב האירועים שלכאורה לא דווחו קרו לפני מועד חדלות הפירעון. כמחזיק ה' אשמח לפירעון מיידי.
אתה שואל שאלה טובה:

ראה בקשת ערעור בעניין ברוקלנד:

הערעור לאחר שהעניין כבר נדון כמה וכמה פעמים בביהמ"ש מגיע ערעור זה. האם דינו להתקבל או להדחות יקבל ביהמ"ש.

מה שלי לא ברור למה מגיע ערעור רק אחרי שהעניין כבר נדון? למה לא ראינו כפירה בזכות השיפוט קודם שביהמ"ש הוציא איזו החלטה?

השאלה הנוספת שצריכה להשאל היא מיליארדים של כספי פנסיה מושקעים באג"ח "אמריקאיות" שהן לא יותר ממעטפות ריקות שנועדו לגייס כספי מוסדיים בישראל ולתת לחברות זרות חוב סחיר לפעילותן בחו"ל. האם מי שמגיע לישראל לגייס כסף מבקש שלביהמ"ש בישראל לא תהיה סמכות דיון בסוגיות?

בינתיים ראינו את אורבנקורפ, סטרווד, ברוקלנד וכעת All-year אני מניח שנקבל הלכה מחייבת האם להמוסדיים יצטרכו להדרים עד איי הבתולה או לצעוד לביהמ"ש בת"א.

משקיע88

Well-known member
כמחזיק אגח ה' אני פשוט דורש פירעון מידי. הנאמן יתפוס את הביטחונות בניו יורק וימכור אותם. אם למישהו יש בעיה שיפנה מצידי לבית המשפט הבינלאומי בהאג. הרי החברה מודה בכתב בזכות לפירעון מיידי. אגב, בדקתי את שטר הנאמנות של אגח ה', ושם מוצהר שמקום השיפוט הוא ישראל והחברה מתחייבת לא לערער על כך.

נערך לאחרונה ב:

jsphs

Well-known member
כמחזיק אגח ה' אני פשוט דורש פירעון מידי. הנאמן יתפוס את הביטחונות בניו יורק וימכור אותם. אם למישהו יש בעיה שיפנה מצידי לבית המשפט הבינלאומי בהאג. הרי החברה מודה בכתב בזכות לפירעון מיידי. אגב, בדקתי את שטר הנאמנות של אגח ה', ושם מוצהר שמקום השיפוט הוא ישראל והחברה מתחייבת לא לערער על כך.

לדעתי, יהיה איזה פתרון על מנת שלא תאלץ להפעיל את ההעמדה לפרעון מיידי ותפיל את כל מגדל הקלפים של all-yaear.

אני מניח שיהיה גיוס הון, פרעון חוב מבוטח והסדר עם החוב הלא מבוטח - זו להערכתי האפשרות בעלת הסכוי הגבוה ביותר להתרחש.

החברה ביקשה להקים נציגות מן הסתם זה יהיה משהו שעליה להסדיר.

וכמו מקרים אחרים: גיוס הון, טיפול בחוב המבוטח, הסדר מול החוב הלא מבוטח.

תחת הנחה שהמוסדיים מחזיקים מכל הסדרות (ויותר בסדרות ג,ה) הראיה תהיה לא לטובת סדרא זו או אחרת אלא איך מחלצים את החוב עם ריבית בכל הסדרות.

ירידת הדירוג הייתה יחסית מהירה, להערכתי למוסדיים עדיין יש החזקה בסדרות של all year.

משקיע88

Well-known member
נראה לי שהסיפור של ניגוד עניינים בין אג"ח מובטחות ובלתי מובטחות חוזר. אני אתמוך בשתי נציגויות, ומן הסתם הגופים המוסדיים מחזיקים בעיקר באגרות החוב המובטחות וידרשו פירוק, לחברה אין הרבה זמן להציע הסדר, ובכל מקרה מדוע שמחזיקי אגח ה' יתגמשו? חוזים צריך לקיים ובטחונות יש לממש כשהחוזה מופר. ייקוב הדין את ההר. לדעתי אגח ה' יקבל פארי גם אם הפרוייקט שלב א' המשועבד לו יימכר ב 50% מערכו בספרים. אין זמן. אם יואל גולדמן רוצה להגיע להסדר ניתן לו 10 ימים. (מזכיר למישהו את אגח יד' של אידיבי?).

jsphs

Well-known member
נראה לי שהסיפור של ניגוד עניינים בין אג"ח מובטחות ובלתי מובטחות חוזר. אני אתמוך בשתי נציגויות, ומן הסתם הגופים המוסדיים מחזיקים בעיקר באגרות החוב המובטחות וידרשו פירוק, לחברה אין הרבה זמן להציע הסדר, ובכל מקרה מדוע שמחזיקי אגח ה' יתגמשו? חוזים צריך לקיים ובטחונות יש לממש כשהחוזה מופר. ייקוב הדין את ההר. לדעתי אגח ה' יקבל פארי גם אם הפרוייקט שלב א' המשועבד לו יימכר ב 50% מערכו בספרים. אין זמן. אם יואל גולדמן רוצה להגיע להסדר ניתן לו 10 ימים. (מזכיר למישהו את אגח יד' של אידיבי?).
אני מסכים ש- IDB היא דוגמא לכל בעלי החברות על מנת להמחיש שמה שהיה כאן עד לא מזמן וההסדרים הביזיונים חלפו.

תשובה נראה לי הבין זאת ראשון.

לא יודע אם 10 ימים אבל, התקופה בה היה ניתן למרוח הסדר 3 שנים ועוד לזנב עוד ועוד בתמורות לנושים ולהנות מממשחק סכום אפס זה קטן.

משקיע88

Well-known member
גם אני לא קראתי בשום מקום שיש לעכב את יציאתו של אלשטיין מהארץ או שאולי אני טועה?

jsphs

Well-known member
גם אני לא קראתי בשום מקום שיש לעכב את יציאתו של אלשטיין מהארץ או שאולי אני טועה?
אני לא הדובר של אלשטיין.

ולדעתי, טרם חוייב בדין כך שכרגע, לא מכיר איסור יציאה. חזקה שמי שמוסמך להוציא צו כזה מכיר את הדין.

בורסה 2008

Well-known member
התנהגות מעודדת היום בשוק. הודעה רעה שיצאה באמצע היום, התרסקות ואז קונים מגיעים ומייצבים את המחיר. למרות הערפל הנוראי, נכנסתי בקטנה לסדרה ב'. אם יתבהרו דברים, אשקול להגדיל.

Reem88

Well-known member
המחירים אטרקטיביים אם הדוחות נכונים :)

מצד שני זה נראה כמו חברה שקורסת לתוך עצמה.

yel5

Well-known member
כותרת שהיא קישקוש מהדהד. לא מתאים לרחימי שהוא אדם אחראי לצאת בכותרת דימיונית

בורסה 2008

Well-known member
תשמע, הכותרת מפוצצת אבל החברה בבעיה. הנושים המובטחים מתחילים להעמיד את הנכסים למכירה ומצידם זה יכול להיעשות בדיסקאונט רציני כל עוד הם יקבלו את החוב. החברה צריכה עכשיו למצוא דרך יצירתית שבה זה לא יקרה, והם דיווחו שהם נכשלו בזה נכון לכרגע.

משקיע88

Well-known member
בארה"ב מקובל שבעל חוב בכיר רשאי להעמיד את הנכס המשועבד למכירה פומבית. נכחתי לפני כמה שנים במכירה כזאת של בתים שעוקלו ע"י בנקים. המכירה לקחה משהו כמו 20 שניות לכל נכס. כך גם נמכר בית בניו ג'רזי עם כ 20 דירות ב2.5 מליון $. לא הייתה אפשרות לערער אחרי המכירה. הפיקוח היה של שופט זוטר והכרוז היה השריף.

למעלה