אול-יר אגחים

בורסה 2008

Well-known member
אני מסכים שבחברה כל כך לא אמינה אי אפשר לדעת עד לאן אפשר להתדרדר. עוד לא ראיתי את בעל השליטה עושה צעד אחד קטנצ'יק אפילו כדי להאמין שהמשך ההתדרדרות עומדת להיעצר.

Reem88

Well-known member

Reem88

Well-known member
גם אג"ח ג' עם השיעבוד לא ישלם בגלל לקוח שהודיע שלא ישלם שכירות :-(

jsphs

Well-known member
משהו לא ברור לי,

היו כ- 40M$ בקופה. אג"ח ב אמור היה לקבל פרעון 25% וריבית רק לפני כמה שבועות ולא קיבל עד כה כלום.

חלק מהנושים קבלו תשלומים שוטפים על מנת לא לאבד את הנכסים.

לא ברור לי למה הנציגות לא פועלת שעל מנת שמאותם 40M$ לא תשולם לכל הפחות הריבית לכל סדרות האג"ח?

אני מבין שיש בעיה ואי אפשר לממש כרגע נכסים וצריך להמתין. חלק מהנכסים משלמים שכירות. למה שהאג"ח בתורו לא יקבל ריביות עד התבהרות הדברים?

נשמע לי מאוד מוזר ששוכר מודיע יום לפני תשלום שלא ישלם, האם לא ניתן להתחיל לחפש שוכר אחר שיהיה נאות להכנס ולשלם שכירות?

בכל מקרה, בתאריך הקרוב של פרעון אג"ח ג - זמן מצויין לשלם לכל הסדרות ריבית מהכסף שבקופה ושמקבל שכירויות על הנכסים השונים.

משהו לא ברור לי,

היו כ- 40M$ בקופה. אג"ח ב אמור היה לקבל פרעון 25% וריבית רק לפני כמה שבועות ולא קיבל עד כה כלום.

חלק מהנושים קבלו תשלומים שוטפים על מנת לא לאבד את הנכסים.

לא ברור לי למה הנציגות לא פועלת שעל מנת שמאותם 40M$ לא תשולם לכל הפחות הריבית לכל סדרות האג"ח?

אני מבין שיש בעיה ואי אפשר לממש כרגע נכסים וצריך להמתין. חלק מהנכסים משלמים שכירות. למה שהאג"ח בתורו לא יקבל ריביות עד התבהרות הדברים?

נשמע לי מאוד מוזר ששוכר מודיע יום לפני תשלום שלא ישלם, האם לא ניתן להתחיל לחפש שוכר אחר שיהיה נאות להכנס ולשלם שכירות?

בכל מקרה, בתאריך הקרוב של פרעון אג"ח ג - זמן מצויין לשלם לכל הסדרות ריבית מהכסף שבקופה ושמקבל שכירויות על הנכסים השונים.

מה לא ברור? יש כאן ניסיון להתחמק מתשלום החוב למחזיקי האג"ח. כנראה הבעלים בינתיים לא חושש שזה יעלה לו בנכסים.

smisrael

Member
מה לא ברור? יש כאן ניסיון להתחמק מתשלום החוב למחזיקי האג"ח. כנראה הבעלים בינתיים לא חושש שזה יעלה לו בנכסים.
השוכר הוא גולדמן בתכלס, זה כל הסיפור.

אבל יש לו ערבות אישית על השכירות, אז עוד לא הסתיים הסיפור.

jsphs

Well-known member
השוכר הוא גולדמן בתכלס, זה כל הסיפור.

אבל יש לו ערבות אישית על השכירות, אז עוד לא הסתיים הסיפור.
בדו"ח השנתי לשנת 2019 בעמוד 207 סעיף 5 כתוב:

"ביום 23 במאי 2019 אישרו ועדת התגמול ודירקטוריון החברה וביום 24 במאי אישרה האסיפה הכללית את ההתקשרות התקשרות החברה עם מבטח חיצוני בפוליסות ביטוח אחריות לדירקטורים ולנושאי משרה המכהנים בחברה, וכן בפוליסת ביטוח עתידיות, כפי שתהיינה מעת לעת בגבול אחריות מצטברת של 25 מיליון דולר. לפרטים נוספים, ראו תקנה 29א. להלן. עניינו האישי של בעל השליטה נובע מכך שהוא נמנה על הדירקטורים ונושאי המשרה בחברה. דוח מיידי מיום 26 במאי 2019( מס' 2019-01- :אסמכתא )044025".

לדעתי, באם יתברר שממצב של חברה יציבה עם מאות מיליוני $ הון עצמי בתוך רבעון אחד מדובר באג"ח שאפילו האג"ח המבוטח לא ישולם במלואו שלא נדבר על הסדרות הלא מבוטחות. משהו אמור לתת דין וחשבון על ההתנהלות ולדעתי מדובר בדירקטורים ונושאי משרה שכהנו עד לאחרונה. מהדווחים בחודש האחרון בכלכליסט עושה רושם שגולדמן ששמש כיו"ר הדירקטוריון והמנכ"ל עשה בדירקטוריון כבשלו. ע"פ הצעת הסדר של לרכוש את האג"ח בתספורת ענקית במחיר דומה לסיום מסחר באג"ח רק כמה ימים קודם לכן כשלא ברור עד היום מי זה הגוף הזה ומה הקשר שלו לגולדמן (באם קיים) - ההצעה שלהם דיברה על פטור במחיר נמוך לגולדמן כי לכאורה רק הוא מבין מה קורה בחברה הזו ולכן הם צריכים אותו.

אם אלו פני הדברים איפה היו הדירקטורים במהלך 2019 ו- 2020. הקורונה אתנו כבר כמעט שנה. אי אפשר להאשים את הקורונה בהתמוטטות החברה. בדו"ח האחרון שפורסם בתוך הקורונה היו מאות מיליוני $ הון עצמי - איך כל זה נמחק ברבעון אחד בניו יורק?

עושה הרושם שבקרוב יהיה צורך למנות קצין ביהמ"ש שיחקור לעומק את כל מה שקרה בחברה הזו - להבין כמה חורים של גבינה שוויצרית יש בספרים שלה. כמה מציאות וכמה לכאורה פנטזיה דוגמאת עלילות אלף לילה ולילה..

עושה רושם שחלק מהתשלום יגיע מבטוח פוליסות בטוח של נושאי משרה ודירקטורים ואולי לתבוע מעבר לאמור בפוליסה ולרדת לרכושם הפרטי.

להיות דירקטור זה לא רק לקבל שכר של עשרות אלפי ש"ח בעבור כמה שעות בודדת. זה לבקר את המנכ"ל ולאשר את פעילות החברה לטובת בעלי מניותיה, נושיה, הלקוחות והעובדים בה.

למעלה